DOROST: hodnocení podzimní části sezóny 2019/2020

Letní příprava proběhla z větší části na našem hřišti a musím říci, že většina hráčů se snažila trénovat s plným nasazením, což se pak promítlo do přípravných zápasů, kde jsme kromě zápasu s Klíčany podali velmi dobré výkony.

Do přípravy s námi již nenastoupil Radek Weiss, ale přišli Rezner s Horákem, kteří se v přípravě jevili velmi dobře a v přátelských utkáních patřili k nejlepším hráčům v týmu. Tým prošel velkou obměnou, a tak se čekalo na první utkání, jak se mladý tým Libiše porovná se silným týmem Zelenče.

V utkání jsme vůbec nepropadli nicméně jsme zápas o branku prohráli. Druhý zápas jsme zajížděli na derby do Brandýsa, kam s námi cestoval nový hráč v našem týmu David Bušínký, který v týdnu přišel z Neratovic. V tomto utkání jsme byli horším týmem, i kvůli hodně přísnému vyloučení a následném pokutovém kopu jsme si přivezli těžkou porážku.

Věděli jsme, že další zápas je pro nás důležitý, ale slavnosti hasičů nás vyhostily do Chlumína, kde nám to prostě výsledkově nejde. Nebyli jsme horším týmem, ale po dvou velkých chybách v první dvacetiminutovce jsme pořád honili výsledek. K dalšímu utkání jsme zajížděli na půdu lídra soutěže, který je fotbalově uplně někde jinde, dokázali jsme dlouho držet krok. Čtyři zápasy nula bodů a v dalším kole Dobrovice, kde jsme již potřebovali bodovat. Před námi byl těžký úkol doma bodovat a dobře se naladit do dalších bojů o body.

Do utkání jsme vstoupili bojovně a zaslouženě zápas vyhráli. V dalším zápase jsme porazili Bělou pod Bezdězem ,která hraje dobrý fotbal ,ale znovu jsme dali potřebné branky a zvítězili. Dalším týmem byla Akuma Mladá Boleslav, která body moc nerozdává, ale byla v prvním poločase lepším týmem a zaslouženě vedla 1:0. V druhém však nastal obrat a pouze vyrovnání je ztrátou bodů, protože šancí bylo požehnaně a ještě jsme neproměnili pokutový kop.

V domácím utkání jsme přivítali Sporting Mlada Boleslav, který byl na posledním místě. Utkání jsme zvladli výsledkově, s předvedenou hrou jsem spokojený nebyl hostující tým nám byl více jak vyrovnaným soupeřem a kdyby byli přesnější v koncovce, mohlo být zle.

K dalšímu utkání jsme zajížděli do Bakova, kde hrajeme většinou dobré zápasy a to se i potvrdilo. Utkání se muselo líbit divákům, protože padlo 7 branek, ale pro trenéry zapas o silných nervech.Předváděli jsme velmi dobrý výkon s rychlými brejky a dobrým zakončením nicmíně na krajích obrany to občas skřípalo.

• 1. kolo, 25. 8.   Libiš  – SK Zeleneč 10:15, 2:3 ⭕️
  • 2. kolo, 1. 9.   FK Brandýs – Libiš 10:15 6:0⭕️
  • 3. kolo, 8. 9.   Libiš  – FK Dobrovice 10:15. 3:0
  • 4. kolo, 15. 9   Libiš – Dolnobousovský SK 10:15 3:4 ⭕️
  • 5. kolo, 22. 9.  Mnichovohradištský SK – Libiš 10:15 7:1 ⭕️
  • 6. kolo, 29. 9 Libiš – SK Bělá pod Bezdězem 10:15 2:0
  • 7. kolo, 6. 10. SK Akuma  Ml. Boleslav – Libiš 10:15 1:1
  • 8. kolo, 13. 10. Libiš – FC Sporting Ml. Boleslav 10:15 4:1
  • 9. kolo, 20. 10. SK Bakov nad Jiz.- Libiš 3:4
  • 10. kolo, 27. 10. Libiš – Benátky nad Jiz. 5:2
  • 11. kolo, 3. 11.  TJ Klíčany – Libiš 10:15 3:2 ⭕️

V tomto utkání musím vyzvednout výkon Davida Makovského, který i přes zranění hnal mužstvo za vítězstvím. Do dalšího utkání se nám rozpadla stoperská dvojice Mundl – Zahradníček, která podávala v posledních zápasech velmi dobré výkony a čekal nás druhý tým tabulky. Věděli jsme ,že tým z Benátek dává hodně branek a tak jsme stahli na pozici stoperů Davida Makovského a Davida Bušínského, kteří se velmi dobře doplňovali.

Odehráli jsme asi nejlepší utkání podzimu a poločasové vedení 5:0 asi nikdo nečekal. Odehráli jsme velmi dobré utkání, kde makal celý tým nicméně musím vyzvednout výkony Čepce, Ráce, Reznera, Kubíčka.

K dalšímu utkání jsme zajížděli do Klíčan, kde jsme chtěli získat body, ale první poločas byl z naší strany katastrofální, a kdybychom prohrávali o tři branky, nemohl by se nikdo divit. V druhém poločase se hra značně zlepšila a jenom kvůli neproměnění stoprocentních šancí nakonec přišel trest v podobě dosti šťastného gólu v závěru utkání.

Na podzim jsme se nevyhli i čtyřem zraněním Rezner, Balog, Horák a Fendrych, které tak klukům neumožnilo více se zapojit do hry týmu. Ke konci podzimu začal trénovat i Opletal, který je po zlomenině lýtkové kosti a věřím, že i on se v přípravě popere o místo v sestavě.

Příjemně překvapili mlaďoši, kteří do utkání nastupovali za zmínku stojí i příkladná účast na tréninkových jednotkách – Plaček, Málek, Kubíček, Vorel, Škrna, Mundl.

V týmu jsme našli i jednoho šikovného muzikanta Jachyma Kašpárka ,který nám toho určitě hodně zahraje na lednovém soustředění v Heřmanicích.

Na závěr podzimního hodnocení bych rád poděkoval Pavlu Doušovi, Honzovi Čepcovi, ale i Michalu Škrnovi a Pavlovi Kubíčkovi, kteří s týmem sdíleli všechno to dobré i zlé a starali se o chod celého týmu. V neposlední řadě děkuji i za kluky na vzorně připravene hřiště na domácí zápasy a předzápasové pohoštění od Romči Trédlové. Nemalé poděkování patří i vedení klubu a sponzorům. Na jaře to nebude určitě jednoduché, ale doufám že tým potáhne za jeden provaz tak jako tomu ve většině utkání.

Trenér Michal Panocha

Tabulka I. A třídy dorostu – skupina B