|

Dorost: Bakov n. Jizerou – Libiš 3:4 (3:4)

Tento víkend jsme hráli opět v neděli, jeli jsme tentokrat do Bakova nad Jizerou, kde jsme i tentokrát potřebovali bodovat, a to se nám podařilo skvěle první výhrou z venkovního hřiště.

Vstup do zápasu byl od kluků výborný, byla znát bojovnost z tréninku, kterou ukázali všichni kluci. Hned ve 3. minutě se Bušínský otočil s míčem a mezi stopery vybídl Najmona do samostatného uníku, kdy mu v cestě stal už jen gólman, který to na poprvé vyhrál, ale míč ztratil a Najmon akci dotáhl do konce a skóre bylo 1:0 pro nás.

Hrálo se spíše na půlce a přišel souboj, při kterém šel Makovský do souboje a utrpěl koňara nad koleno, ale v utkání pokračoval a dohrál ho skvěle i přes bolest. Ale soupeř se toho vůbec nezalekl a v 6. minutě měli šanci v podobě přímého volného kopu, hráč to zkusil přímo na brankáře, ten si střelu vyrazil před sebe, jenže tam byl dobíhající hráč, který brankáře lehce přehodil, skoré tak bylo 1:1.

Ve 12. minutě opět soupeř úřadoval po jejich pravé straně, náš obránce zaspal a míč podběhl, čímž uvolnil hráče, který odcentroval před bránu, kde byl náš obránce a hostující útočník, který se před nej dostal a brankáři nedal šanci, skóre v tu chvíli bylo 2:1 pro domácí, ale naši chlapci se toho nezalekli a dále bojovali a vytvářeli si šance.

A v 17. minutě to přišlo. Na pravé straně se mezi dvěma hráči uvolnil Rezner, přiklepl Makovskému na střed a ten to z poloviny hřiště vzal na sebe, utekl a za hranicí velkého vápna vystřelil přízemní střelou a ke krásné brance mu pomohla tyč a bylo opět vyrovnáno 2:2.

Šance se vytvářely na obou stranách, ale ta gólová přišla až ve 29. minutě, kdy Makovský šel od levého rohu vápna k brankáři a ránou přímo na přední tyč pod břevno, brankář nestihl zvednout ani ruce. Ve 34. minutě dostal šanci Bušínský, když soupeřova obrana zaspala a šel sám na brankáře a hladce si poradil a dostal všechny do většího klidu hned jsme vedli o 2 góly.

S tím se soupeř nesmířil a ve 42. minutě měl volný přímý kop z 25 metrů, střela šla přímo na bránu a brankář si jen na míč sahnul ale propustil ho za svá zadá a skóre se opět změnilo na 3:4. Do poločasu se nic už nestalo a šlo se do kabin, kde jsme museli říct klukům, ať se vyvarujeme faulů okolo vápna, ze kterých byl soupeř dost nebezpečný. Vstup do druhého poločasu byl hodně nervózní z obou stran. Každý se bál něco vymyslet, aby nenastala chyba a do takové 70. minuty se hrálo převážně jen od vápna k vápnu.

Potom se to trochu zlepšilo ale soupeř potřeboval dat gól, tak se snažil hrát na brejky, na to jsme si dali pozor a soupeře jsme uhlídali, ale nedokázali jsme dotáhnout akce do konce ani v 90. minutě, kdy běžel Málek z naší půlky úplně sám na brankáře, ale šanci taky nevyužil, i přesto jsme to dokázali udržet a vyhráli jsme díky lepšímu prvnímu poločasu.

Pochválit bych chtěl kompletně celý tým za to jak bojovali v útoku i v obraně a zaslouženě jsme vyhráli. První branka Bušínského v našem dresu, doufáme, že nebyla poslední a budou další.

Makovský se během týdne zotaví a bude připraven jako celý tým na další těžké utkání, které hrajeme v neděli doma proti Benátkám nad Jizerou.

Trenér Douša

SK Bakov nad Jizerou – TJ Sokol Libiš 3:4 (3:4)

Branky: 6. Velechovský, 12. Čonka, 42. Prokůpek – 3. Najmon, 17. Makovský, 29. Makovský, 34. Bušínský.

Sestava: Škrna- Plaček, Zahradníček, Mündl, Kubíček- Rác (88. Kašpárek), Čepec, Makovský, Rezner (74. Málek), – Najmon, Bušínský.