Dorost: hodnocení podzimu trenérem Michalem Panochou

Po mém příchodu k libišskému dorostu nastalo vzájemné poznávání. Letní příprava začala poslední týden v červenci a absolvovali jsme tři přípravné utkání, z nichž dvě byly se soupeři z krajského přeboru. I když jsme oba zápasy s Neratovicemi a Rakovníkem prohráli, podali jsme celkem slušný výkon. Poslední přípravný zápas jsme zvládli na jedničku a velmi dobrým výkonem zvítězili rozdílem třídy. S letní přípravou jsem byl spokojen. Kluci pracovali dobře jak na tréninku, tak v přípravných zápasech.

První mistrovské utkání však ukázalo, že to nebude procházka růžovým sadem. Domácí prohra s Dobrovicemi 0:3 byla zasloužená a nám nezbývalo, než se pokusit přivést alespoň bodík z Bělé pod Bezdězem. To se nám povedlo, když jsme přežili v závěru drtivý tlak domácích. Domácí utkání s týmem Klíčan jsme otáčeli a chyběla minuta do konce a mohli jsme poprvé bodovat naplno. Na první výhru jsme si museli počkat až do čtvrtého kola, kdy se střelecky zaskvěl Šobr, který dal v tomto utkání 5 branek. V dalším domácím utkání jsme museli obejít bez Davida Fajta,který musel odcestovat s A týmem do Kladna a do utkání musel nastoupit zraněný Buzek. Nicméně jsme utkání odbojovali a výsledkem byl nerozhodný výsledek. Po tomto utkání nás čekalo pět zápasů, kde jsme neudělali ani bod. Kromě zápasu v Zelenči, kde jsme odehráli nejlepší utkání podzimu a lídrovi soutěže jsme byli přinejmenším vyrovnaným soupeřem, jsme byli všude horším týmem a právem jsme odešli poraženi. Následovalo utkání s týmem Klecan, které hrálo velmi dobrý kombinační fotbal, ale naše chuť po vítězství zde rozhodovala. Po této výhře k nám dorazil druhý tým soutěže Benátky. Na zmrzlém terénu jsme odehráli velmi dobré utkání a dočkali jsme se vysoké výhry 4:0. K poslednímu utkání jsme zajížděli v nejsilnější sestavě na Pšovku s cílem získat tři body a bodově se přiblížit středu tabulky. Po prvním poločase to tak vypadalo, ale remíza je pro mě velkým zklamáním.

Stínem podzimu je zranění Kletyho, který si hned v prvním utkání ošklivě poranil rameno, ale lehce se už začíná zapojovat a na jaře bude určitě zcela fit a určitě nám pomůže v jarních bojích. Mrzí mě odchod Šelemberka, který má talent jak se říká od boha, ale zlákala ho lákavá nabídka z :-) Tuhaně. Závěrem bych Vám všem  chtěl poděkovat za váš přístup a vaší tréninkovou morálku a doufám, že se nám bude na jaře dařit o trochu lépe. Chtěl bych poděkovat i všem lidičkám, kteří nám fandí a pomáhají, nerad bych na někoho zapomněl, prostě všem. Jo a v tanečních bych poprosil opatrně…………..a Davidovi přeji ať vše dobře dopadne, Búzu už nebaví hrát stopéra…:-).

Trenér Michal Panocha