|

Dorost: Libiš – Zeleneč 1:3 (0:1)

Branka: Fajt

Sestava: Chládek – Kohout, Bubeníček, Kohout /79 min – Bláha/, Sus – Kletečka /70 min – Rác/, Fajt, Buzek, Havlík – Winter /45 min – Hrubý/, Obrajtr /72 min – Najmon/

Věděli jsme, že utkání s vedoucím týmem tabulky, který vyznává kombinační hru, nebude jednoduché, ale na lehce podmáčeném trávníku rozhodovaly uplně jiné věci. Začátek utkání byl ve znamení vzájemného oťukávání ve středu hřiště. Postupem hostující tým pomalu vystrkoval růžky a dostával se rychlými akcemi před naší branku. Ve středu hřiště jsme chvilkami špatně obsazovali a dovolili tak soupeři dost místa pro průnikové přihrávky za naší obranu. Po jedné takové akci se zrodil první gól hostů, i když byl z ofsajdového postavení, bohužel platil. V první půli jsme jenom nebránili a pokoušeli jsme se také ohrozit branku soupeře nekolikrát ze strany aktivním Kletečkou, avšak jeho přihrávky nenašly správného adresáta. Vytvořili jsme si i několik standartních situací, ale hosté je díky našemu nedůrazu v osobních soubojích s přehledem odvraceli.

Do druhého poločasu jsme udělali malou změnu v rozestavení vysunutím Fajta do útoku k Obrajtrovi. Myslím, že jsme byli aktivnější směrem k soupeřově brance, ale hosté neustále hrozili z rychlých kontrů. Po jednom z nich jsme museli v neznázích zahrát na rohový kop. Centrovaný míč prolétl celým malým vápnem až na zadní tyč, kde zaspal do té doby dobře hrající Kletečka a bylo 0:2. V 70 minutě jsem se rozhodl hrát pouze na tři obránce, ale výsledek byl stejný jako před týdnem v Klecanech .Paradoxem je, že jsme rozehrávali rohový kop, ale nedokázali jsme přerušit akci soupeře již na půlící čáře přerušením hry. Za stavu 0:3 se ještě posunul dopředu Bubeníček a po spolupráci Fajtem druhý jmenovaný krásným gólem rozvlnil konečně sít´. Pokusili jsme se ještě hostující tým trochu pozlobit. Hezká střela Buzka z hranice velkého vápna, ale ani trestný kop Fajta končící na břevně už branku nepřinesl. Nedá se nic dělat kluci, jdeme dál a pokusíme se odehrát dobré utkání v Dobrovicích. Trenér Michal Panocha