|

Dorost: Výhra nad Březnem, remízy s Roztoky a v Benátkách

Libišští dorostenci v uplynulých dvou týdnech měli náročný program nabitý dohrávanými zápasy a nyní vám přinášíme souhrn třech uplynulých utkání, ve kterých dorostenci jednou vyhráli a dvakrát remizovali.

TJ Sokol Libiš – SK Březno Řepov 2:0 (1:0)

Branky: 45. Šandor Martin, 90. Pacholík Vítek. Rozhodčí: Stejskal Miloš. Diváci: 35.

Libiš: Škrna – Loš (62. Borš), Tsvitlukh (79. Kusko), Málek – Plaček, Havlíček, Horký, Tůma, Srch (46. Šoul) – Šándor (68. Kročák), Miškovský (86. Pacholík).

K dalšímu mistrovskému utkání jsme nastoupili na domácím hřišti proti týmu, který byl na dně tabulky. Do utkání jsme se rozhodli jít se třemi obránci a s větším počtem útočných hráčů. Cílem bylo co nejvíce zaměstnat obranu soupeře a vstřelit co nejdříve branku. I když jsme v přípravě v tomto rozestavení hráli, tak v tomto utkání se nám to moc nedařilo. V prvním poločase vázla rychlá kombinace a když už jsme se dostali do šancí (Loš, Tůma, Šándor), tak jsme je řešili ukvapeně. První branka padla těsně před koncem prvního poločasu a dal jí do té doby nevýrazný Šándor.

Do druhé půle jsme změnili rozestavení a zdálo se, že přijde brzy i druhá branka, ale znovu jsme ve slibných akcích byli nepřesní v koncovce (Šoul, Šándor, Miškovský, Pacholík). Přišla i šance soupeře, ale Honza Škrna byl připraven. Těsně před koncem dal druhou branku střídající Pacholík, který přišel v zimní přípravě z Lobkovic.

Slova trenéra: Tentokrát jsme neodehráli vůbec dobré utkání a jen díky soupeři, který neměl takovou sílu dopředu jsme brali tři body. Utkání jsme trochu podcenili a přizpůsobili se soupeři. Trochu mě zklamali někteří hráči základní sestavy svoji malou aktivitou, ale i střídající hráči, kteří nepřinesli do hry nový impuls.


TJ Sokol Libiš – Roztoky/Libčice 2:2 (1:0)

Branky: 35. Šoul Daniel, 90. Šoul Daniel – 55. Rousek Tobiáš, 82. Kmoch David. ŽK: Tsvitlukh, Šoul, Plaček. Rozhodčí: Stejskal Miloš. Diváci: 48.

Libiš: Šrkna  – Loš (Kašpárek), Tsvitlukh (Srch), Málek (Kročák), Tůma (Pacholík) – Plaček, Horký, Šoul, Havlíček –  Šándor (Kusko), Miškovský (Kročák).

Po dni volna nás čekal soupeř, který je v počtu vstřelených branek na tom stejně jako náš tým. Do utkání jsme vstoupili daleko lépe než v minulém utkání a vytvořili si několik standardních situací, ale nedokázali jsme se prosadit. První branka přišla ve 35. minutě a dal jí Daniel Šoul.

Vstup do druhého poločasu nám nevyšel jak jsme si představovali a v 55. minutě po naší chybě soupeř lehce vyrovnal. Od 60. minuty nám začaly ubývat síly a soupeř nás začal přehrávat. Byl za to odměněn druhou brankou, která se však určitě dala chytat. Nesložili jsme však zbraně a ve čtvrté minutě nastavení se nádherně trefil z trestného kopu Šoul.

Slova stopera Tomáše Tsvitlukha: Chvilku jsme vypadli ze hry a soupeř toho dokázal využít. Ukázalo se jak důležité je mít v týmu střelce.


SK Benátky nad Jizerou – TJ Sokol Libiš 0:0

ŽK: Tsvitlukh, Horký. Rozhodčí: Vlk Miroslav. Diváci: 35.

Libiš: Škrna – Málek (Šándor), Tsvitlukh, Loš, Borč – Tůma (Pacholík), Horký, Havlíček, Plaček – Miškovský (Srch), Šoul.

K dalšímu utkání jsme cestovali do Benátek nad Jizerou. Čekal nás soupeř, který hraje velmi dobře kombinačně a na jaře nepoznal hořkost porážky. Do utkání jsme šli s určitými taktickými pokyny a myslím, že je kluci plnili první poločas na výbornou. Soupeř měl několik standardních situací, ale měli jsme dobře pokryté střelce soupeře. Hráli jsme více zezadu a zkoušeli jít do rychlých brejků. To se povedlo v 30. a 32. minutě, ale Miškovský se Šoulem přestřelili branku. O
pět minut později se uvolnil před vápnem Horký, ale jeho jedovka skončila vedle branky. Ve 40. minutě soupeř nebezpečně ohrozil naší branku.

Ve druhém poločase se domácí tým ještě více tlačil dopředu a chtěl dát úvodní branku, ale celkem dobře jsme znovu odpovídali dobrou hrou. V 60. minutě se na hranici vápna hezky uvolnil Havlíček, ale jeho střelba neměla razanci. Poté
měl soupeř největší šanci, ale střelu Hájka Škrna zneškodnil. Chvilku poté zvonilo po tečované střele i břevno soupeře. Závěr utkání patřil domácímu týmu a musím říci, že nás dvakrát zachránil Honza Škrna, který byl tam, kde být měl.

Slova trenéra: Myslím, že kdo na utkání dorazil, a těch diváků bylo dost, musel být spokojen. Nastoupil proti nám velmi dobrý tým, který měl i více ze hry, ale náš tým podal velmi dobý výkon po taktické stránce, bojoval o každý míč, nevypustil jediný míč. Chtěl bych vyzvednout výkon Honzy Škrny, který nás v závěru podržel.

Fotogalerii z tohoto utkání najdete ZDE.


Tabulka I.A třídy staršího dorostu k 8. 5. 2023

#KLUBZVRPSB
1.Mnichovohradišťský SK201820139:1556
2.SK Zeleneč20153288:2548
3.STM Mělník20153293:3548
4.Sokol Libiš20133454:1942
5.SK Benátky n/J21117373:2740
6.FK Dobrovice2094757:5331
7.SK Bakov n/J2074934:4625
8.Roztoky / Libčice2056950:8121
9.Dolnobousovský SK21621343:9820
10.SK Labský Kostelec2047931:5719
11.SKK Hovorčovice19421346:6014
12.MSK Klecany19341237:10413
13.FC Lobkovice20321537:8111
14.Březno / Řepov20131624:1056
Reklama