Dorost: Výhry nad Dolním Bousovem i Lobkovicemi

Libišští dorostenci v uplynulých dnech odehráli dva mistrovské zápasy, ve kterých nastříleli dohromady deset branek, udrželi dvakrát čisté konto a získali šest bodů do tabulky.

TJ Sokol Libiš – Dolnobousovský SK 7:0 (5:0)

Branky: 9. Šoul Daniel, 19. Šandor Martin, 31. Loš František, 32. Plaček Vojtěch, 41. Šandor Martin, 57. Havlíček Radek, 71. Miškovský Antonín.

Sestava: Škrna – Loš (Srch), Tvitsluk, Labounek, Málek (Borč) – Tůma (Kročák), Horký (Kusko), Havlíček (Kašpárek), Plaček – Šoul (Pacholík), Šándor (Miškovský).

To, na co jsme se všichni těšili, byl první mistrovský zápas na domácí půdě. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a bylo jen otázkou času kdy vstřelíme první branku. O tu první se postaral s chutí hrající Šoul. Další branky přidali po hezkých akcích Šandor (2x), Loš a Plaček, který trefil míč opravdu bravurně.

Ve druhém poločase jsme museli na další branku čekat do 57. minuty, kdy se k sólu odhodlal Havlíček. Potom jsme prostřídali 7 kluků z lavičky a myslím, že si počínali také dobře. Poslední sedmou branku vymyslel Kašpárek, který nezištně našel rozběhnutého Miškovského a ten pečetil výsledek. Myslím, že si kluci zápas užili a nemám jim co vytknout.

FC Lobkovice – TJ Sokol Libiš 0:3 (0:3)

Branky: 5. Miškovský Antonín, 25. Šoul Daniel, 38. Tůma Adam.

Sestava: Škrna – Loš (Kusko), Tvitsluk, Labounek, Málek (Borč) – Plaček, Horký, Havlíček, Tůma (Srch) – Šoul (Kročák), Miškovský (Šándor).

Do Lobkovic jsme jeli s určitým respektem, protože v domácím utkání jsme museli otáčet nepříznivý výsledek. Po rozcvičení jsem nebyl úplně přesvědčen o správném vstupu do utkání. Nicméně po začátečním oťukávání za to vzal Šoul a po jeho úniku byl Tony alias Miškovský na správném místě.

Druhou branku přidal Šoul po předchozí hezké kombinaci Havlíčka s Plačkem. Poté přišly dvě akce soupeře, které byly nebezpečné a Tvitsluk zachraňoval na poslední chvíli.

Ve 38. minutě si na míč z levé strany naběhl Tůma a dal důležitou třetí branku. Poté ještě mohl Plaček přidat čtvrtou branku, ale bohužel netrefil opuštěnou branku. Ve druhém poločase jsme měli ještě několik šancí, ale Havlíček, Šándor, Tvitsluk je neproměnili.

Ke konci se ještě jiskřilo, ale rozhodčí naštěstí oba aktéry podělil jen žlutou kartou. Do obou utkání bohužel nemohl nastoupit Dominik Rezner, který se ošklivě zranil na školní turnaji. Přejeme mu s kluky brzké uzdravení.

Michal Panocha, trenér