| | |

Libiš Cup 2023 vyhrál libišský dorost

Obnovený zimní turnaj na libišské umělé trávě za účasti šesti týmů vyhrál v sobotu 14. ledna jeden ze dvou týmů libišského dorostu. Na druhém místě se umístil tým z Obříství a třetí místo bralo mužstvo Hospůdka Libiš.

Start turnaje byl naplánován na devátou hodinu ranní a do prvního zápasu vyběhly Tuhaň a Hospůdka Libiš. Hned v tomto prvním zápase se zranil jeden hráč na každé straně, oběma přejeme brzké uzdravení. Na úvod jsme viděli remízu 2:2 a ke stejnému výsledku došlo i v druhém zápase, ve kterém se utkalo domácí „béčko“ s Obřstvím, tedy soupeři z mělnické nejvyšší okresní soutěže. Až poslední zápas prvního hracího bloku přinesl vítězství, když dorostenci v modrých dresech dali čtyřku svým spoluhráčům v černých dresech.

Po prvních třech odehraných zápasech pouze dorostenci v modrých dresech měli plný počet bodů za tři výhry, ostatní týmy ztrácely. Změnit to mohl vzájemný zápas s béčkem po obědovou pauze. Pokud by béčko vyhrálo, dostalo by se rázem do průběžného vedení v turnaji. Tento zápas ale skončil remízou 1:1 a dorostenci tak mohli dál pomýšlet na celkové vítězství, ke kterému měli nejblíže.

Jeden z nejzajímavějších a nejdramatičtějších zápasů se odehrál po obědě mezi Obřístvím a Tuhaní, který skončil nakonec remízou 5:5. Tuhaň vedla v zápase třikrát, ale Obříství se podařilo skóre otočit, aby za stavu 5:4 dokázala Tuhaň střelou z poloviny hřiště srovnat.

Závěrečný blok zápasů nakonec nerozhodoval o vítězi turnaje, ale o dalším pořadí ano. Libišské béčko nejprve vedlo nad Hospůdkou Libiš, ale bývalí hráči Libiše v čele s dlouholetým trenérem béčka Blahošem Urbancem dokázali skóre otočit a vyhráli 3:2. Vítězný gól navíc vstřelil Peter Chorvát, toho času stále hráč béčka, což pro pozdější „diskusi“ po vyhlášení mělo pozitivní účinek 🙂 V konečném součtu získalo béčko a Hospůdka Libiš stejný počet bodů – osm – ale Hospůdka poskočila na bednu díky lepšímu vzájemnému zápasu.

Rozhodlo se také o umístění na posledních dvou místech, když dorostenci hrající v černých dresech porazili Tuhaň vysoko 5:0 a díky této premiérové výhře v celém turnaji poskočili na páté místo. A úplně poslední duel turnaje nabídl souboj Obříství a dorostenců v modrých dresech. Týmu kolem Libora Tichoty mladšího se podařilo zvítězit 2:1 a s devíti body nakonec skončil na druhém místě o bod za vítěznými libišskými dorostenci.

Nejlepším střelcem turnaje se stal dorostenec Martin Šandor se šesti góly. Druhým nejlepším střelcem turnaje byl Lukáš Weissgärber z Tuhaně s pěti góly. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen František Šelemberk z Tuhaně a nejlepším brankářem Tomáš Novák z dorostu, který sice inkasoval sedmnáct gólů, ale další šance soupeřů pochytal skvělými zákroky a v posledním zápase se odměnil také čistým kontem.

„Jsem moc rád, že se turnaj povedlo obnovit. Myslím, že se tenhle systém se šesti týmy osvědčil a turnaj nebyl nijak zbytečně dlouhý a kolem půl třetí odpoledne jsme měli už po vyhlášení. K vidění bylo dost kvalitních zápasů a byla i sranda, legrácky a hlavní účel zahrát si fotbálek, to splnilo. Pokud něco bylo špatně, tak se to pokusíme do příště zlepšit. Velké díky zaslouží oba momentálně zranění brankáři béčka David Chládek a Michal Škrna ml., kteří mi výrazně pomohli jak den před turnajem, tak během celého turnaje.

Díky za vešekerý servis, obsluhu i trpělivost všem z hospůdky Libiš i našim správcům Trédlovým za pomoc s přípravami. Bylo fajn vidět spoustu známých tváří opět hrát na jednom hřišti. Pokud vše půjde jak má, tak se snad příští rok sejdeme zase. Třeba se nám jednou povede uspořádat i letní verzi turnaje…“

Ondřej Eisner, trenér B týmu a organizátor turnaje.

Závěrem děkujeme také za drobné ceny Spolaně, za jednobarevné igelitky paní Eisnerové, za nástěnné kalendáře Fotbalové asociaci ČR i všem ostatním, kteří nám pomohli ceny po účastníky turnaje trochu vylepšit. Pár fotek z turnaje najdete dole v tomhle článku, případně neupravené fotografie ZDE.

Soupisky týmů:

Hospůdka Libiš: Michal Hádek – Lukáš Havel, Roman Mroz, Viktor Kaul, Blahoslav Urbanec, Jiří Šerák, Jan Novotný, Martin Demeter, Michal Malík, Marek Ryšlavý, Peter Chorvát. Manažeři týmu: M. Trédl, Martin Novák.

Libiš „B“: Filip Mündl – Ladislav Matějka, Jakub Ryšlavý, Patrik Brdlík, Ondřej Havlík, Lukáš Svoboda, Tomáš Kletečka, Filip Nejezchleba, Leoš Tvrdý, David Bušínský.

Libiš dorost 1: Tomáš Novák – Lubomír Borč, Dan Kročák, Antonín Miškovský, Vítek Pacholík, Jáchym Kašpárek, Matěj Kusko, Tomáš Tsvitlukh, Dan Šoul.

Libiš dorost 2: Jan Škrna – Dominik Rezner, Pavel Labounek, Martin Šandor, Pavel Kubíček, Vojtěch Plaček, Tomáš Horký.

Obříství: Martin Vrábel – Jakub Sklenář, Michael Süs, Jakub Šulc, Petr Tláskal, Ondřej Koblenc, Michal Pávek, Petr Litera, Libor Tichota.

Tuhaň: Miroslav Krátký – David Šelemberk, Josef Lerch, Lukáš Weissgärber, Petr Červený, Vojtěch Katrenčík, Martin Weissgärber, Pavel Douša, František Šelemberk, Josef Reverr.

Mělnický deník: V Libiši vládl domácí dorost, lídr přeboru bral druhé místo