|

Libiš Cup 2023

Po předchozích letech, kdy podobné akce zastavila omezení během pandemie COVID-19, jsme se rozhodli opět zorganizovat zimní turnaj na umělé trávě v našem areálu. Zatímco v minulosti tento turnaj probíhal většinou první lednový víkend, tentokrát jsme se rozhodli jeho termín o týden posunout. Změnil se i název – Libiš Cup 2023 se tedy odehraje v sobotu 14. ledna 2023 se začátkem v 9:00.

Jednou z podmínek organizátorů, kteří jsou i účastníky turnaje, bylo, aby se turnaj nenatáhl na celý den. Z toho důvodu bylo rozhodnuto o tom, že se turnaje zúčastní maximálně šest mužstev.

Účastníky turnaje nakonec tvoří Hospůdka Libiš (mužstvo složené z lokálních celebrit a legend všeho druhu), libišské „béčko“, libišský dorost, Obříství a Tuhaň. Ano, vyjmenovali jsme pouze pět týmů, ale to pro to, že náš libišský dorost bude mít v turnaji hned dva týmy, aby si kluci zahráli všichni.

Jak naše béčko, tak i aktuální lídr mělnického okresního přeboru z Obříství, už v minulosti tento tradiční turnaj (pod názvem Hochy Cup) vyhráli. Na své předchozí účasti na turnaji navazuje také Tuhaň, jejíž zástupci o účast v turnaji projevovali zájem dříve, než jsme se vůbec rozhodli, že nějaký turnaj uspořádáme 🙂

Turnaj se bude hrát jednoduchým systémem každý s každým, odehraje se tedy patnáct utkání. Vítěze určí tabulka na základě počtu získaných bodů. Hrát se bude 1×15 minut (s dvouminutovou přestávkou mezi zápasy v případě potřeby), v systému 4+1 a na přípravkové branky (5x2m).

„Věřím, že si všichni přijdou zahrát hlavně pro radost, protože mají fotbal rádi. Našim dorostencům tímto turnajem začne zimní příprava na jarní část sezóny, i pro ostatní to může být dobrý impuls na začátek zimní přípravy. Ale hlavně z toho mít radost, to je hlavní cíl. I proto jsem rád, že pozvání přijali kluci „přes pole“. Snad se nám podaří turnaj znovu oživit hlavně pro nás tady lokální týmy.

Všichni jsou zváni se na turnaj přijít podívat, ať už místní z Libiše, nebo odkudkoliv. Areál bude normálně dostupný, stejně jako hospoda. Klidně nám můžete přijít koupit něco na zahřátí :)“

Ondřej Eisner, trenér B týmu

Reklama