Mini přípravka: Třetí místo na turnaji v Byšicích

V pondělí 8. května jsme se zúčastnili turnaje v Byšicích, který nám měl zaplnit místo mezi turnaji Ministar. Už před turnajem se postupně do turnajové skupiny začaly množit obavy, či budou týmy vůbec schopné sestavit mužstva dohromady, a tak padl návrh, aby si každý tým do branky vzal hráče ročníku 2015, pokud nemá k dispozici mladšího hráče (to byla podstatná věta).

Po příjezdu na turnaj jsem zjistil, že každý máme jiný názor na to, co znamená mít málo dětí a jako jeden ze dvou týmů jsme staršího brankáře neměli, i když náš počet na turnaj byl nejmenší.

Se 4 výhrami, jednou prohrou a jednou remízou jsme nastupovali do posledního zápasu proti domácímu týmu a před zápasem jsem požádal soupeře, zda by nemohl chytat hráč ročníku 2016, protože dětí mají dost. To, co po tomto požadavku spustil trenér Byšic, to jsem v životě nezažil. Po nastavení hlasu na nejvyšší úroveň nás osočil, že chceme vyhrát za každou cenu (upozorňuji, že to on měl staršího hráče v brance), že jsme v turnajové skupině schválili všichni, že každý tým bude mít brankáře 2015, což nebyla pravda a začal to hledat. Kdyby nezačínal samotný zápas, hledal by to ještě teď.

Po jednom neuznaném gólu, který jsme dali údajně po tom, co byl míč v autě a domácí rozhodčí to zapískal až po několika sekundách ve chvíli, kdy bylo jisté, že míč jde do branky, jsme zápas prohráli 0:1. Bohužel zápas nepatřil k našim nejlepším, což je škoda, a tak prohra to byla férová. Na turnaji jsme tak obsadili třetí místo.

Pan trenér a spol. mimo jiné prohlásil, že nevíme, co je vesnický fotbal a Libiš už na turnaj nepozvou. Pane trenére, děkuji, ale určitě nemáme zájem se s vámi jakkoliv podílet na výchově mladých hráčů, za nás je fair-play na prvním místě a zároveň učíme děti i adekvátnímu chování – i vesnice může mít úroveň.

Děkuji rodičům za podporu a dětem za výkon.

Peter Chorvát, trenér