Mini přípravka: Vítězství na turnaji v Říčanech

Naše mini přípravka uspěla na halovém turnaji v Říčanech, průběh turnaje a podrobnosti přidává trenér Peter Chorvát:

„V sobotu 21. 1. jsme zavítali na turnaj do Říčan, který pro nás byl náhradou za zrušený turnaj v Běchovicích. Už z minulých ročníků je pro nás tento turnaj dost neoblíbený, ale jiná náhrada nebyla. V základní skupině jsme odehráli tři zápasy, přičemž jsme si připsali dvě výhry a jednu remízu – zde nastal první problém, když do branky soupeře z Královic nastoupil na turnaji pro děti ročníku 2016 desetiletý chlapeček. Očividně v Královicích nemají jiné ročníky než 2016 a 2012, protože se nám dostalo na protest odpovědi, že by to jinak neposkládali.

Skupinu jsme ukončili na prvním místě a šli jsme do zápasu o postup do finále. V tom jsme porazili našeho známého z minulého ročníku MINISTAR Hrdlořezy a postoupili jsme do finále.

Jeden z důvodů, proč je nás tento turnaj neoblíbený byl náš finálový soupeř z Jesenice. Z minulých turnajů jsme věděli, že děti z MINI přípravky jsou v Jesenici dost výškově nad námi (zřejmě dobrá strava :), což se ale tento rok nepotvrdilo. Ale nebylo by to ono, kdyby stejně nebyl nějaký problém. Tím se stal jeden hráč, který sice trochu vyčníval, ale ne o moc. Zjevně byl ale namotivovaný od trenérek a ukazoval hru, kterou nerad vidím na těchto dětských turnajích. První vážný problém nastal, když předvedl likvidační zákrok, za který bych se nemusel stydět ani já v mužské fotbale. Po dvou minutách, které si hráč odseděl, opět ukázal, že mu to nestačilo a předváděl zákroky odpozorované v televizi. Naštěstí to ale po těchto zákrocích nebyl náš hráč, který zůstal ležet na zemi se slzami na zemi.

Finálový zápas jsme vyhráli 1:0!

Děti musím pochválit za neskutečnou bojovnost a snahu, kterou předvedli a rodiče opět za podporu.

PS: Turnaj v Říčanech je organizačně dobře připravený, ale bohužel trpí přístupem některých trenérů a hlavně trenérek, a tak turnaj v budoucnosti už asi nenavštívíme.“