|

Mini přípravka: vítězství na turnaji v Třeboradicích

Po říjnovém vítězství na neratovickém turnaji MINISTAR se libišská mini přípravka vydala na další turnaj do Třeboradic, kde se první listopadový víkend také nakonec mohla radovat z celkového vítězství v turnaji.

Turnaje se zúčastnily dva týmy domácího klubu, dále také Řeporyje, ČAFC Praha a SK Viktoria Sibřina.

„Za mlhy a v pár stupních nad nulou jsme nastoupili k prvnímu zápasu proti oranžovému výběru Třeboradic a vyhráli jsme 10:2. Zápas nás dostal do herní pohody proti našemu největšímu rivalovi Sibřině. Před zápasem jsme si řekli, jak budeme hrát. Děti vše splnily na jedničku a předvedly nejlepší výkon za celé MINISTAR turnaje, což přineslo také vítězství 8:0,“ prohlásil trenér Peter Chorvát.

V dalších zápasech náš tým porazil ČAFC Praha 10:2 a Řeporyje 7:1. „S vidinou prvního místa jsme měli před sebou poslední zápas, ale stejně jako se začala rozplývat mlha nad hřiště, tak se začalo rozplývat i naše herní pohoda. Tak, jako jsme na tomto turnaji předvedli náš nejlepší zápas, tak jsme se dočkali i toho nejhoršího. Soupeř nám nedal nic zadarmo. Chvílemi to skoro místo fotbalu připomínalo ragbyový mlýn, kdy se do sebe zapřou všichni hráči na hřišti a přetlačují se o míč,“ uvedl dále Peter Chorvát.

Zápas s druhým týmem Třeboradic nakonec skončil zaslouženou remízou 3:3, a tak měla obě mužstva stejný počet bodů. O celkovém prvenství v turnaji tak rozhodlo skóre, respektive větší počet vstřelených gólů. Libiš jich dala 38, domácí výběr „pouze“ 21. Prvenství tak oslavily libišské naděje.

„Musím děti pochválit za snahu i předvedený výkony v celé podzimní části turnaje MINISTAR. A zároveň rodičům, kteří při každém turnaji vytvořili skvělou atmosféru,“ dodal Chorvát.

Reklama