| |

Mladší přípravka: Libiš – Neratovice 18:13

V neděli 5. listopadu jsme odehráli náš poslední domácí zápas proti Neratovicím. Chtěli jsme hrát útočně a nastoupili jsme v rozestavení 1-2-1. Tak jako i v posledním utkání proti tomuto soupeři.

Bohužel jsme soupeře od začátku podcenili a nechávali jsme mu zbytečně mnoho prostoru ke hře a několikrát se opakovala situace, kdy jsme půl metru od hráče, ale pouze stojíme a dívám se na něj bez snahy mu míč sebrat. Zároveň nám v útočné fázi chybí odhad toho, co si můžeme dovolit, a co ne.

Místo toho, abychom si hru usnadnili přihrávkou, chceme přeběhnout celé hřiště nebo prokličkovat přes čtyři hráče.

To všechno zapříčinilo vyrovnanou hru, která trvala tři čtvrtiny. Do poslední čtvrtiny jsme změnili rozestavení na 2-2 a něco si k tomu pověděli. Změna hry byla téměř okamžitá a dokázali jsme soupeře konečně přestřílet. Zápas nakonec pro nás skončil vítězně 18:13.

PS: Někdy mám pocit, že než děti něco naučit, je těžší je přesvědčit, aby to, co se naučili, předvedli v zápase.