|

Muži A: Další tři body. Admira „B“ – Libiš 0:1

Libišské áčko dál bojuje o setrvání ve čtvrté nejvyšší fotbalové soutěži a pod vedením trenéra Luboše Urbana si počíná velmi dobře. V rámci 24. kola divizní skupiny B vyhrála Libiš na hřišti béčka pražské Admiry 1:0 díky gólu Marka Smetany.

Trenér Urban musel před nedělním utkáním řešit změny v sestavě. Od úvodní minuty v pražských Kobylisích vyběhli mimo jiné Matěj Mündl a Zdislav Ciolek, kteří nahradili Šlehofera s Menčlem.

Zápas proti Admiře byl důležitý i z pohledu záchranářských bojů, jelikož pražský celek ztrácel na Libiš před vzájemným zápasem čtyři body. Libiš po prohře v derby s Neratovicemi ale přidala i druhou výhru, když o hubeném vítězství v Kobylisích rozhodl v nastaveném čase prvního poločasu Marek Smetana. Ten se trefil podruhé za sebou, když byl ve správnou chvíli na správném místě a dorazil do sítě míč poté, co se Stiborova střela odrazila zpět do hřiště od brankové konstrukce.

„Béčko Admiry je houževnaté mužstvo plné běhavých mladých hráčů. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, ale vstřelili jsme pouze jednu branku a další šance jsme neproměnili. Měli jsme hodně nadějných a zajímavých brejkových možností, ale i kdyby na hřišti stál pařez, tak ho v některých situacích neobehrajeme. V druhém poločase se po vystřídání dostala Admira více do hry a měla více nebezpečnějších situací, ale dokázali jsme výsledek udržet a získali jsme důležité tři body, díky kterým jsme soupeři odskočili od spodku tabulky. Nyní bude klíčové potvrdit zisk tří bodů v domácím utkání s Březovou.“

— Luboš Urban, trenér A týmu

Fortuna divize skupina B – 24. kolo

FK Admira Praha „B“ – TJ Sokol Libiš 0:1 (0:1)

Branka: 45.+1. Smetana. Rozhodčí: Toucha – Žemlička, Žurek. ŽK: 78. Mathauser – 75. Mündl, 89. Mlejnek. Diváci: 120.

Libiš: Brožek – Jelínek, Macháček, Mündl M., Mlejnek – Přibyl (62. Menčl), Smetana (62. Chalupa), Trýzna, Ciolek, Stibora (87. Kvída) – Vetešník.