| |

Muži A: Domácí prohra s Tochovicemi v oslabení

Libišské áčko ve 28. kola krajského přeboru ztratilo všechny tři body v domácím prostředí v zápase s Tochovicemi, když dohrávalo zápas v oslabení od třinácté minuty.

Zápas začal pro libišské dobře a v šesté minutě otevřel skóre Dmirty Bessonov po centru Tomáše Kvídy z levé strany.

Jenže ve třinácté minutě se hosté dostali do protiútoku, brankář Jakub Kundrát při výběhu mimo pokutové území zahrál míč rukou a rozhodčí Pejša jej vyloučil. Kromě toho, že tým musel pokračovat v oslabení, musel do branky Jan Vetešník, jelikož nebyl k dispozici druhý brankář. David Chládek dorazil až v průběhu poločasu a naskočil až do druhé poloviny zápasu, čímž se Vetešník mohl vrátit do pole jako hráč.

V době, kdy Libiš již hrála v oslabení s útočníkem v brance, se za obranu dostal Filip Nejezchleba a při nájezdu ze strany hřiště nezazmatkoval a krásnou střelou poslal míč do šibenice.

Těsně před poločasem se hostům podařilo snížit po rohovém kopu, kdy se prosadil Martin Krotký.

Pět minut po změně stran vyrovnal Daniel Markvart, který zpoza vápna přehodil Chládka. A necelou čtvrt hodinu před koncem se hosté dočkali vítězné trefy, když Josef Čížek dorazil do odkryté branky míč odražený od tyčky po střele zpoza vápna.

„Ve druhém zápase sezony bez kapitána Macháčka jsme znovu nezískali žádné body. Do utkání vstoupili s jasným záměrem oplatit soupeři podzimní porážku a začali jsme dobře, když jsme se ujali vedení po krásné kombinaci Kvída a Bessonova, který skvěle zakončil hlavou. Bohužel ve 13. minutě náš brankář Kundrát při výběhu uklouzl a mimo pokutové území rukou zasáhl míč. Byla to jasná červená karta a velká komplikace pro náš tým. Do branky se musel postavit Vetešník. Přesto jsme skóre ještě navýšili díky premiérové brance Filipa Nejezchleby. Zbytečný kontaktní gól jsme inkasovali těsně před poločasem. Po přestávce se soupeř do nás zakousl a nám postupem času docházely síly. Ztráta bodů na domácí půdě nás velice mrzí.“

Miroslav Kratochvíl

HDT.cz Krajský přebor – 28. kolo

TJ Sokol Libiš – SK Tochovice 2:3 (2:1)

Branky: 6. Bessonov, 27. Nejezchleba – 45. Krotký, 50. Markvart, 76. Čížek. ŽK: Bessonov, Procházka, Moravec. ČK: Kundrát. Rozhodčí: Pejša – Štefan, Sandev. Diváků: 60.

Libiš: Kundrát – Chalupa (85. Icik), Procházka, Přibyl, Mündl M., Vetešník, Moravec, Kvída, Bessonov, Muška (46. Chládek), Nejezchleba (59. Vondra).

Reklama