| |

Muži A: Domácí remíza s Velimí

Libišské A mužstvo odehrálo v sobotu 14. října první ze dvou domácích zápasů za sebou. V rámci 11. kola krajského přeboru hostilo FC Velim. I když náš tým dvakrát v zápase vedl, nakonec duel skončil remízou 2:2.

Do vedení šel libišský tým ve třinácté minutě, když si hostující Adam Čapek vstřelil vlastní branku. Těsné vedení udrželi domácí hráči až do konce prvního poločasu, ale jen dvě minuty po změně stran vyrovnal na 1:1 Lukáš Šindelář.

Krátce poté přišel do hry Tobiáš Vondra místo Dominika Menčla a právě Vondra v 69. minutě vrátil Libiši vedení. V samém závěru zápasu ale dostali hosté možnost pokutového kopu, který proměnil Ondřej Martikán a srovnal tak na konečných 2:2.

Reklama

Velim v nekompletní tabulce poskočila na třetí místo, naopak naše mužstvo s deseti body za tři výhry a jednu remízu zůstává na 14. místě.

V dalším utkání hostíme v sobotu 21. října MFK Dobříš, tým, který je na patnáctém místě a na Libiš ztrácí dva body.

„Z naší strany se jednalo o jedno z nejnáročnějších utkání. Proti stál kompaktní soupeř s řadou zkušených hráčů a ve druhém poločase také velmi silný vítr. Samozřejmě jsme chtěli utkání zvládnout, celý týden jsme se na něj pečlivě připravovali, ale na domácí scéně jsme vytěžili pouze bod. Skóre jsme otevřeli zásluhou průniku Stibory, ale další branku jsme nedokázali přidat. Do druhého poločasu jsme vstoupili beze změny. Paradoxně jsme obdrželi branku po zahrávání naší standardní situace, kdy se soupeř hned dostal do brejku a srovnal ve 47. minutě na 1:1. Poté jsme provedli několik střídání. Jedno se ukázalo jako šťastné. Mladý Tobiáš Vondra nás svým premiérovým gólem poslal do vedení. Bohužel měl soupeř i vzhledem k obrovské podpoře větru až drtivou převahu. Několik minut před samotným závěrem, po drobném přistrčení hráče hostí našim gólmanem Satrapou v našem pokutovém území, došlo po nařízeném pokutovém kopu ke srovnání skóre na konečných 2:2.“

Miroslav Kratochvíl, trenér

HDT.cz Krajský přebor – 11. kolo

TJ Sokol Libiš – FC Velim 2:2 (1:0)

Branky: 13. Čapek vl., 69. Vondra – 47. Šindelář, 90. Martikán z pen. ŽK: Moravec, Savulkin, Plaček, Vetešník – Vácha, Korenc. Rozhodčí: Pudil – Babák, Chalupa. Diváci: 75.

Libiš: Satrapa – Macháček, Přibyl, Kortiš, Stibora (60. Plaček), Vetešník, Moravec, Šamša (90. Chaloupka), Menčl (51. Vondra), Savulkin, Jindřich.

Foto: Antonín Čvančara.

Reklama