|

Muži A: Hodnocení zimní přípravy

Zahájení zimní přípravy se uskutečnilo 10. ledna a za pochodu (obdobně jako v létě 2016) se řešily příchody a odchody některých hráčů. Po zkušenostech z podzimních výsledků a předváděné hry byla snaha doplnit tým ve všech řadách. Do jaké míry se to podařilo, ukáže až průběh jarní části soutěže. Změnit dres se rozhodli Bezděk (Ostrá), brankář Gabriel a obránce Hromas (Štětí). Z pracovních důvodů se rozhodl ukončit činnost v Libiši poctivý hráč Řepka a od prosince loňského roku si hledá angažmá ve vyšší soutěži i Kubec. V závěru podzimu se rozhodl vrátit do Rakouska Jirka Műller. Se zraněním se nedokázal vypořádat k dnešnímu dni Čadek. Jedná se tedy o značný počet hráčů, (celkem 7), kteří měli možnost startovat v A-týmu.

Postupně se tedy muselo začít mužstvo doplňovat, i když se vždy vše nepodařilo. Svými výkony mladý brankář Hradil nepřesvědčil, byl vrácen Meteoru. K dnešnímu dni je ale kádr doplněn o Šenkeříka, Maláka, Stejskala, Novotného, Bahu, Zajace a nyní i o útočníka Stiboru z Meteoru. Brankářský post je doplněn o Jana Műllera – mladého, věřme, že perspektivního brankáře. Z dlouhodobé studijní cesty se vrátil v únoru také Dušek. Rovněž se dosud nepodařilo doplnit tým o zkušeného stopera, o což jsem se snažil v podstatě od ledna. Průběh zimní přípravy byl velmi vážně narušen zraněními některých hráčů, a to: Pořízek (kotník) – již 6 týdnů, Stejskal – sval (4 týdny), Novotný – sval (4 týdny), nyní i Kalaš (kyčel – 3 týdny). Tradičně v tomto zimním období dolehla na některé hráče i chřipka (Křtěn, Mach, Ptáček).

Hlavní součástí herní přípravy byla účast na zimním turnaji Meteoru Praha, kde jsme ze 7 utkání dokázali porazit pouze Vykáň (6 : 2) po kvalitní hře, když byl kádr tzv. pohromadě a zdráv. I přes poslední místo v turnaji tato utkání prověřila naši výkonnost a jen škoda, že nás stále provázela velká marodka a museli často nastupovat i někteří hráči z B-mužstva. Jako posily se bezesporu prezentovali především Šenkeřík, Zajac, Baha a Malák. Příjemným překvapením byly také výkony dalších hráčů, avšak pouze v některých utkáních – Šobr, Novotný, Křtěn, Škoda, takže bude snad z čeho vybírat pro start do jara. Střelci se uvedli takto: Šobr-5, Zajac-4, Šenkeřík, Novotný, Prieložný a Baha – po 2 brankách, po 1 brance pak vstřelili Fajt, Mach a Křtěn.

Statistika:  odehráno 9 utkání, z toho 2 vítězné  Libiš – Vykáň  6:2, Libiš – Háje 5:0, 7x jsme odešli poraženi: Kladno 2:3, Meteor 2:6, Zápy 1:5, Admira 1:5, Meteor 2:3, Třeboradice 1:3.

Kádr pro jaro:

brankáři:  Kratochvíl, Műller, Lomský  obránci: Škoda, Kolísek, Zuskin, Baha, Kalaš středoví hráči:  Křtěn, Pořízek, Ptáček, Zajac, Šobr, Dušek, Novotný, Prieložný útočníci:  Mach, Stejskal, Šenkeřík, Stibora, Malák.  V řešení je eventuálně ještě jeden zkušený  hráč.

Petr Pálka