| |

Muži A: Libiš – Dobříš 5:2

Dvanácté kolo krajského přeboru přineslo našemu A týmu vítězství nad Dobříší, kterou zajistilo pěti góly pět různých střelců. Za hosty se trefil dvakrát Puchmajer.

První gól zápasu dal Jan Vetešník ve třetí minutě. Následně se trefil z penalty v šestnácté minutě Tomáš Přibyl, o dalších sedm minut později přidal třetí gól Moravec a čtvrtou trefu domácích dal ve 36. minutě Tobiáš Vondra.

Hostům se ale vzápětí po čtvrtém gólu Libiše podařilo snížit na rozdíl tří branek, když se trefil Ondřej Puchmajer. Stejný hráč dal na 2:4 z pohledu soupeře v 55. minutě.

Naše mužstvo podržel několika skvělými zákroky brankář Jan Satrapa a definitivní tečku za zápasem udělal v 75. minutě Dominik Menčl, který svým gólem stanovil konečně skóre na 5:2.

„Zápas nebyl z našeho pohledu vůbec jednoduchý. Zároveň velmi důležitý z pohledu postavení v tabulce. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a agresivním napadáním jsme vedli po čtvrt hodině hry 2:0. Ve 3. minutě se prosadil Vetešník a v 16. přidal z pokutového kopu druhý gól Přibyl. Poté se střídaly šance na obou stranách až do 23. minuty, kdy se hlavou prosadil Moravec, ve 36. minutě skóre navýšil Vondra. Bohužel pro nás i za stavu 4:0 byl soupeř nebezpečný a téměř z protiútoku skóroval na 4:1. O přestávce jsem bohužel musel zvýšit hlas, protože i přes takové vedení nebyl výkon všech hráčů, jaký bychom si představovali. Hosté však byli na začátku druhého poločasu lepší, aktivnější a v 55. minutě snížili na rozdíl dvou branek. Šance se poté vytvářely na obou stranách, ale naštěstí náš skvělý brankář Jan Satrapa mužstvo držel. Pojistka přišla až krásnou brankou Dominika Menčla, který skóroval z poloviny hřiště a uzavřel tak účet zápasu na 5:2. Důležité body zůstaly doma.“

Miroslav Kratochvíl, trenér

HDT.cz Krajský přebor – 12. kolo

TJ Sokol Libiš – MFK Dobříš 5:2 (4:1)

Branky: 3. Vetešník, 16. Přibyl z pen., 23. Moravec, 36. Vondra, 75. Menčl – 37. a 55. Puchmajer. ŽK: Stibora, Moravec – Procházka, Puchmajer, Šrain, Machač. Rozhodčí: Asník Daniel – Pejša Tomáš, Neliba Vladislav. Delegát: Jirásek Jaroslav. Diváků: 95.