|

Muži A: Libiš – Hostouň 0:1 (0:0)

18. kolo jarní části odehrál náš divizní celek na domácí půdě s Hostouní v této sestavě:

Kratochvíl – Škoda, Kolísek, Malák, Dušek, – Křtěn, Prieložný, Kvída, Zajac, – Šenkeřík, Mach, postupně střídali: za zraněného Zajace nastoupil již ve 32.min. Šobr, v 70.min za Kvídu – Novotný a v 77.min.za Křtěna – Ptáček. Ze střídajících hráčů dokázal zkvalitnit naši hru pouze Martin Šobr.

Naše hra v 1. poločase zaslouží samozřejmě velkou kritiku, jelikož jsme postrádali lepší přechod do útoku, někdy jsme se spokojili pouze s obrannými odkopy, což k ohrožení obrany soupeře nestačilo. Řada přihrávek při zakládání akcí končila buď v autu nebo na kopačkách obrany soupeře, který se spokojoval pouze s destrukcí i za cenu hrubých faulů. Na jeden z nich bohužel doplatil náš David Zajac, když ho srazil likvidačním faulem zezadu stopér Hostouně Burant šlapákem zezadu a způsobil mu poměrně vážné zranění, po kterém musel být náš záložník vystřídán. Za tento zákrok pan podivný rozhodčí s podivem neudělil ani žlutou kartu a umožnil tak našemu soupeři pokračovat v jeho způsobu hry. Je škoda, že v tomto utkání nemohl nastoupit Zuskin, který dokáže svou tvrdostí každému soupeři konkurovat. U dalších našich hráčů bohužel tyto vlastnosti postrádáme. Neúčast Zuskina v sestavě znamenala zákonitě i další změny, Malák se musel posunout do obrany a příležitost tak mohl dostat od začátku utkání Kvída, který střídal dobré okamžiky se slabšími a především nám na škodu, neproměnil 2 velmi dobré brankové příležitosti, když v 1.pol. netrefil z 20m opuštěnou bránu Hostouně a ve 2.pol. po velmi dobré a přímočaré akci Macha se Šobrem postupoval sám ze strany na bránu Hostouně a vystřelil jen velmi slabě a nepřesně. V 1.poločase i přes kostrbatou hru jsme si vypracovali po rohu a akci Šenkeříka brankovou příležitost Duška, kterému se však nepodařilo prostřelit bránící hráče. Některé naše akce končily také nepřesností proto, že jsme málo využívali hru po stranách a zbytečně se tlačili přehuštěným středem obrany Hostouně. Ve druhém poločase se snažili kluci zvýšit tlak na soupeře, což se podařilo a dostávali jsme se do dalších dobrých příležitostí. Již ve 47.min krásně vystřelil Šobr, ale jeho střelu k tyči vyrazil hostující brankář na roh. V 52.min přišla velká šance Kvídy – nevyužita. V tomto našem začínajícím tlaku se dopustil na naší polovině velké chyby jinak dobře hrající stopér Kolísek, když lehce přenechal míč jedinému útočníkovi Hostouně Šilhanovi, který přihrál na dalšího, bohužel neobsazeného hráče, který střelou k tyči rozhodl o jejich vedení 1:0. Ze strany Kolíska to byla hrubá a neomluvitelná chyba, která znamenala bohužel jednu z našich dalších porážek. I za této situace pokračovalo naše mužstvo v tlaku a přišly další příležitosti. V 60.minutě se podařila Křtěnovi snad jediná jeho přesná přihrávka na Šobra, který trefil jen boční síť. V 64.min. prodloužil Mach hezky hlavou přihrávku Šobra na nabíhajícího Křtěna, který však nestačil vystřelit v brankové příležitosti. V 69.min. pohotově a tvrdě k tyči vystřelil Dušek, jeho střelu však jinak výborný brankář hostí kryl. Po jednom z dalších rohů z dobré pozice přestřelil Malák. V závěru utkání nastoupil ještě Ptáček, neuvedl se však dobrým výkonem, kterým by pomohl vytvořit závěrečný tlak. I přes trapnou zdržovací taktiku hostů si naše mužstvo především ve druhém poločase dokázalo vytvořit brankové příležitosti, žádnou jsme však nedokázali využít. Výkony některých hráčů však musely být pro všechny naše příznivce zklamáním, takže nelze snad nikoho pochválit. Slabé výkony některých jednotlivců a jejich nasazení, bojovnost, tvrdost v soubojích a způsob hry je třeba sportovně považovat za hlavní příčinu naší porážky. Každý hráč by si měl umět sáhnout do svého svědomí, jak se na další důležité mistrovské utkání sám připravil.

Petr Pálka

Reklama