|

Muži A: Libiš – Nový Bor 1:1 (0:1) pokutové kopy 4:1

Ve 20.kole  soutěže  jsme nastoupili  s ohledem na řadu zraněných hráčů z předchozího utkání ve Velvarech v této sestavě: Kratochvíl – Škoda, Kolísek, Zuskin, Dušek, – Novotný,Kvída, Pořízek,  Šobr, Prieložný  – , Mach.

V základní sestavě tedy chyběl Zajac, který po hrubém likvidačním a především nepotrestaném zákroku velvarského brankáře je stále mimo hru, stejně jako Křtěn s naštípnutou kostí (také po faulu z Velvar). V prvním poločase měli herně navrch hosté, kteří přesněji kombinovali a snažili se o kolmé přihrávky mezi naši obranu, což se dařilo eliminovat díky pohotovosti Kolíska a Zuskina, kteří dobře četli hru soupeře. I přes územní převahu hostí jsme dokázali oplácet snahou o protiútoky, ze kterých jsme vytěžili pouze několik rohových kopů. Nedostávali jsme se ze hry do nějaké vyložené příležitosti a pokud ano, prováhali jsme vhodný okamžik pro přihrávku nebo průnik do pokutového území hostů (Mach, Novotný). Nelze však našim hráčům upřít snahu, postrádali jsme však více důrazu a přesnější finální přihrávky. Špatně jsme zahrávali i rohové kopy (Šobr). Bohužel musíme opět konstatovat, že platíme za chvíle nepozornosti, když si necháme vstřelit v poslední minutě 1.poločasu zbytečný gól. Naše levá strana nechala za sebe v křídelním prostoru naběhnout útočníka, který snadno přihrál zcela volnému hráči před našim brankářem. Pro něj nebyl problém jen míč dorazit do branky.  Ke cti všem našim hráčům však svědčí to, že nerezignovali a od začátku 2. poločasu se s chutí zakousli do soupeře. Získávali jsme postupně herní převahu my a začínaly se rodit dobré útočné situace, které šly však daleko lépe vyřešit. Dlouhým držením a váháním tak pokazili dobré příležitosti k zakončení nebo přihrávce především Mach, Novotný a někdy Kvída a Prieložný. Obrana již ve druhém poločase pracovala bezchybně a pokud se soupeř dostal do našeho pokutového území, řešil to náš brankář Kratochvíl, který zachytal spolehlivě, tak, jak mužstvo potřebuje. Máme radost z toho, že stoupal v průběhu utkání výkon Pořízka, který odehrál a vydržel v tempu celých 90 minut poprvé od svého zranění v lednu t.r. Získával řadu míčů ve středové řadě, nebál se obejít soupeře a založil tak několik našich nebezpečných protiútoků, které jsme však nedotáhli do zakončení. Svým výkonem nezklamal na pravé straně ani Novotný, chybí mu však větší důraz a aktivita v křídelním prostoru. Svým pohybem si málo říká o míč, přičemž technicky je na tom velmi dobře. Poprvé od svého přestupu k nám a od svého zranění v únoru nastoupil na posledních 30 minut Tomáš Stejskal a ukázal své přednosti na hrotu útoku, pro které jsme ho přivedli k nám do Libiše. Svým důrazem a pohotovostí získal v souboji se stopérem hostí míč, odvážně a přímočaře si to namířil do pokutového území a nekompromisně prostřelil brankáře hostů. Vyrovnali jsme tak jeho zásluhou v 76.minutě na 1:1 a měli jsme i nadále převahu, ze které jsme již  bohužel další branku nevytěžili. O výsledku tak rozhodovaly pokutové kopy, které jsme tentokrát s přehledem vyhráli. Penalty proměnili postupně Stejskal, Škoda, Dušek a Kalaš. Soupeři chytil jednu penaltu dobře Vašek Kratochvíl, další přestřelili, takže bylo rozhodnuto za stavu 4 : 1 pro nás. I v tomto utkání si všichni naši hráči opět vyzkoušeli, že můžeme hrát vyrovnaná a třeba i konečně vítězná utkání s každým soupeřem, ale za předpokladu, že se vyvarujeme chvilky nepozornosti, či podcenění některých situací, ze kterých nás zkušení hráči soupeřů dokáží trestat. (Viz tentokrát gól  v poslední minutě 1.poločasu). Na závěr této zprávy bych chtěl v kontrastu s předchozím utkáním ve Velvarech  vyzvednout bez jakékoliv nadsázky vynikající výkon hlavního rozhodčího pana Klupáka, který celé utkání řídil s velkým přehledem, citlivě posuzoval všechny kritické situace a svým způsobem řízení přispěl k oboustranně plynulé a slušné hře. Stejně tak dobře mu sekundovali i oba jeho asistenti, pánové Vnuk a Krupka. O výsledku utkání se tak rozhodovalo pouze na hřišti a nikoliv jiným způsobem, jako minule ve Velvarech. Všichni tito 3 rozhodčí si tak zaslouží poděkování celého  realizačního týmu a našich hráčů, které tímto tlumočím.       Petr Pálka