|

Muži A: Libiš – Rakovník 2:1 np(5:4) pol(0:0)

V 16.kole (prvním kole jarní části) po předchozí řadě změn v našem kádru oproti podzimu jsme nastoupili v této sestavě: Kratochvíl – Škoda, Kolísek, Zuskin, Bahaeddine – Křtěn, Malák, Šobr, Zajac – Šenkeřík, Stibora

1. poločas jsme nezvládli podle našich představ, když jsme chtěli být aktivnější a přesnější v útočném snažení, což se nám bohužel často nedařilo. Především jsme nechávali soupeři příliš mnoho prostoru pro jeho kombinace, když jsme je špatně obsazovali. Výsledkem toho byla jeho mírná územní převaha, ze které také dokázal ohrožovat naši branku. Díky výbornému a bezchybnému výkonu našeho brankáře Vaška Kratochvíla, který zlikvidoval včasným vyběhnutím 2 – 3 vyložené brankové příležitosti soupeře, tak skončil poločas 0:0. Přesto jsme se dostávali před branku soupeře, zahrávali několik rohů a zahrozili jsme pouze nebezpečnou a pohotovou střelou Vládi Stibory a několika úniky po stranách (Křtěn, Zajac), které však byly téměř vždy nepřesně zakončeny. Po velmi dobré hře v přípravě nedokázal zopakovat svoje výkony Martin Šobr, čímž trpěla hra středové řady, kde odvedl výborný a především disciplinovaný výkon Marek Malák, který vybojoval řadu míčů a rychle a přesně je dokázal posunovat dalším hráčům. Spolu se Zuskinem to byl také důležitý hráč pro hru hlavou, kde oba dokázali vyhrát všechny hlavičkové souboje. Velmi těžkou roli měl Zdeněk Šenkeřík, který byl dobře střežen obranou soupeře, přesto se snažil zrychlovat hru a neustále se nabízet pro kombinaci a spolupráci s dalšími hráči. Do 2. poločasu jsme šli se snahou zpřesnit naši hru a výrazně zvýšit snahu o ohrožení branky Rakovníka. Po vystřídání Bahaeddina Duškem (46´) se zlepšila naše hra na levé straně a postupně jsme začali získávat herní převahu. Vítr z plachet nám ale vzala akce soupeře, kdy po centru do pokutového území jsme neobsadili jejich naběhnuvšího útočníka, který pohotově v 55. minutě utkání prostřelil našeho brankáře. Této brance předcházela naše zbytečná ztráta míče uprostřed hřiště a pak jsme ještě nechali soupeře snadno odcentrovat do pokutového území, což pohotově a přesně zakončil. Byla to velká škoda, poněvadž se naši hráči již nadechovali ke zvýšení tlaku na soupeře. Stálé nebezpečí pro Rakovník představoval svým pohybem Stibora, kterého jsme ale málo využívali. Některé jeho akce byly zastaveny v posledním okamžiku a nedotaženy do střely nebo finální přihrávky. Místo Křtěna přišel do hry Mach a velmi dobře se zapojil do vytváření tlaku na soupeřovu obranu. Dostal se také do dobrého zakončení jako jeden z mála našich hráčů, ale trefil pouze dobře chytajícího soupeřova brankáře. K naší zlepšené hře v závěru utkání také přispěl Prieložný, který vystřídal v 58.minutě Šobra a byl také jediným naším střelcem v závěru utkání, když se prosadil před brankou Rakovníka a doslova míč v 83.min. dotlačil za brankovou čáru. Po vyrovnávacím gólu se náš tlak dále zvyšoval a po několika standardních situacích, když už Rakovník řešil vše zdržováním a fauly, jsme se snažili doslova prostřelit zeď obránců, kteří odvraceli se štěstím naše střely na branku. V závěru utkání vystřídal ještě Zajace Ptáček, který se dobře zapojil do hry na levé straně a také dokázal proměnit důležitou penaltu v rozstřelu. Utkání tak skončilo v 90.min. 1:1 a na řadu přišel penaltový rozstřel – naše podzimní můra (4 prohry). Dnes to kluci konečně napravili: Proměnili: s přehledem Šenkeřík, Dušek, Stibora, Ptáček, a vítěznou a rozhodující – Škoda. Z našich hráčů neproměnil pouze Malák, jinak v tomto utkání jeden z našich nejlepších hráčů, kromě Zuskina a Kolíska. Tento výsledek pro nás znamená zatím pouze malé vítězství, ale ukázal větší sílu mužstva oproti podzimu za předpokladu dobrých či výborných výkonů hráčů ve všech řadách, na svých postech a především plnění herní disciplíny či taktiky, stanovené před utkáním, což nám stále vázne. Jako trenéři máme ale dobrý pocit ze startu do soutěže s tím, že jsme schopni se nyní sportovně poprat s každým soupeřem avšak také za předpokladu, že nebudeme hrát příště opět proti 12.

Petr Pálka

Reklama