|

Muži A: Meteor – Libiš 1:1

Libišské áčko se po dlouhé zimní přípravě dočkalo začátku jarních odvet v divizní skupině B. Svou cestu a boj o záchranu ve čtvrté nejvyšší české fotbalové soutěži zahájil A tým na umělé trávě v tréninkovém centru pražské Sparty, kam byl zápas s Meteorem Praha přeložen. A na úvod jara tým trenéra Miroslava Kratochvíla vybojoval bod za remízu 1:1.

Do zápasu od úvodní minuty nastoupili také nováčci Lukáš Šlehofer, Jakub Trýzna či brankář Jan Fiala. Úvod zápasu patřil domácímu Meteoru, který se mohl po několika zaváháních v libišské obraně dostat do vedení, ale první poločas nakonec skončil bez branek.

Pět minut po změně stran se do vedení dostali libišští, když se mezi střelce zapsal Jakub Trýzna. Vedení nám ale nevydrželo dlouho a o sedm minut zakroutil míč David Krůta, který vyrovnal na 1:1. V samém závěru měl libišský tým ještě šanci vstřelit vítězný gól, ale skóre už se nakonec neměnilo.

Díky zisku jednoho bodu se libišský tým dostal z poslední šestnácté příčky na čtrnáctou, jelikož béčko Admiry i Vilémov na úvod jara prohrály. V dalším kole hostí Libiš na domácím hřišti osmý Český Brod (sobota 11. března od 10:15).

„Naše mužstvo přijelo na Strahov bodovat a to se nakonec podařilo. Bohužel to nebylo tak jednoduché. Od úvodního hvizdu jsme se do soupeře zakousli a všichni přítomní očekávali první branku v síti “domácích”. To se však nestalo a po úvodní desetiminutovce, ve které jsme dominovali, přišlo rychlé srovnání hry, ale i pasáž, kdy Meteor byl lehce přes půl hodiny dokonce lepším týmem a my totálně vyklidili pole a domnívali se, že výhra či jiný bodový zisk přijde sám. Někteří naši hráči působili ustrašeným a nevýrazným dojmem a my byli rádi, že jsme poločas přežili bez inkasované branky.

Do druhého dějství po zvýšení hlasu v kabině jsme vstoupili s jednou změnou, kdy nevýrazného Elysberga nahradil Smetana. Ten se podepsal pod náš první jarní vstřelený gól, kdy nebojácně podstoupil souboj v pokutovém území domácího týmu a k odraženému míči se dostala naše jarní posila Jakub Trýzna, který se nemýlil. Bohužel vedení jsme si užili pouze sedm minut, kdy po chybách Smetany a Ciolka srovnal domácí hráč na konečných 1:1. Ve zbylé půlhodině byl Meteor opět o něco lepší, ale ne už o tolik jako v prvním poločase.

Bod z venku bereme všemi deseti. Doma musíme být v sobotu proti Českému Brodu stoprocentní.“