|

Muži A: Meteor – Libiš 3:2 (3:2)

17.kolo jarní části odehrál náš divizní celek na umělé trávě v Praze na Meteoru v této sestavě:

Kratochvíl – Škoda, Kolísek, Zuskin, Dušek, – Mach, Prieložný, Malák, Šenkeřík, Zajac – Stibora

V tomto utkání se našim hráčům povedl vynikající vstup do utkání, když se snažili o přímočarou hru dopředu, což se dařilo a z první takové vážnější akce zleva si výborně naběhl do přihrávky již ve 3. minutě Jenda Prieložný a překvapil brankáře Meteoru pohotovým zakončením (0:1). I nadále kluci pokračovali v aktivní útočné snaze, což se opět brzy vyplatilo a po akci, založené po pravé straně Jardou Škodou, se do kombinace zapojilo více hráčů a na konci vše vyřešil po průniku do pokutového území střelou na branku Tomáš Mach. Jeho střelecký pokus byl tečován a zapadl za záda překvapeného brankáře Meteoru. Dostali jsme se tak již v 17.minutě do rychlého a zaslouženého vedení 2:0. Po této naší druhé brance začali hráči Meteoru stupňovat tempo hry a bohužel po nevinné přihrávce do pokutového území na domácího Hrdinu, jsme tohoto útočníka nechali převzít míč a vystřelit k tyči. Snížil tak na 1:2. Nedůsledné a především nedůrazné obsazování soupeře v pokutovém území (Mach) se nám bohužel, jako v mnoha jiných utkáních nevyplatilo a soupeře jsme tímto zbytečným gólem posadili do sedla. Daleko více nás ale musí mrzet vyrovnávací branka Meteoru v 38. minutě utkání, když opět zaspala celá naše obrana v čele s brankářem Kratochvílem a přihlížela dlouhému centru (doslova nakopnutému míči ) domácím stopérem z vlastní poloviny až do našeho pokutového území, kde nikdo nepřistoupil k volnému Hrdinovi a především na tento dlouhý míč nevyběhl ani náš brankář, který se nechal lehce přehodit. To byla opět voda na mlýn v závěru poločasu domácího mužstva, které za našeho přispění (dle zápisu vlastní gól Maláka) po nevydařeném odkopu Zuskina z našeho pokutového území a vráceném míči zvýšili na 3:2 a za tohoto stavu se šlo do kabin. Do druhého poločasu šli kluci s odhodláním zvrátit tento nepříznivý poločasový výsledek, nechali jsme se však překvapit průnikem středem hřiště, když zatáhl za záchranou brzdu Patrik Zuskin, tělem se opřel do útočníka domácích v situaci, kdy tento mohl postupovat sám na branku. Od 53.minutě jsme tedy hráli pouze v 10. Hráči se ale zdravě nabudili a i v deseti byli Meteoru více než vyrovnaným soupeřem. Měli jsme míč častěji na kopačkách a branku domácích jsme ohrožovali ze standardních situacích a rohových kopů. Na hrotu se opět snažil o průniky Vl. Stibora, ze strany David Zajac a míče dobře rozdělovali Marek Malák se Zdeňkem Šenkeříkem. Do druhého poločasu nastoupil místo unaveného Macha Křtěn, který ale působil také podobným dojmem a proto se také nedokázal v útočné fázi prosadit. Meteor se pokoušel o rychlé protiútoky, které jsme s obtížemi bránili a bylo štěstí, že se jim už žádný protiútok nepodařilo přesně zakončit. Velmi dobrý výkon odvedl také Jenda Prieložný – střelec naší první branky, který poctivě celých 90 minut bojoval, snažil se o konstruktivní hru, i když se mu někdy nepovedly včasné a přesné přihrávky, čímž jsme přicházeli o možnosti pronikat do soupeřovy obrany. I další naši hráči (Kolísek, Dušek) odvedli výborné výkony, ale 3 obdržené branky (z toho 2 v závěru poločasu) svědčí o špatné komunikaci a koncentraci naší obrany na kritické situace, jako jsou především centry nebo přihrávky do pokutového území. Lze konstatovat, že o výhře soupeře rozhodly naše individuální chyby, které zbytečně znehodnocují jinak sympatický a kvalitní výkon celého mužstva. Do hry se dostal ještě na závěrečných 12 minut Martin Šobr a pak i Tomáš Kvída.

Petr Pálka

Reklama