|

Muži A: Na úvod nové sezóny prohra v Poříčanech

Libišské A mužstvo zahájilo nový soutěžní ročník v HDT.cz Krajském přeboru prohrou na hřišti Poříčan 0:3. Domácí se prosadili dvakrát v prvním poločase, po změně stran přidali třetí gól.

Domácí se ujali vedení v pětatřicáté minutě, kdy se prosadil Janko, následně ještě před přestávkou přidal druhou branku Koutenský.

A třetí branku domácích vstřelil necelých dvacet minut před koncem Dobřanský. Velkou šanci v dresu libišského mužstva měl ještě za bezbrankového stavu Zdislav Ciolek, ale své sólo zakončil nepřesně.

„Zasloužené vítězství domácích. Po sestupu z divize a odchodu 12 hráčů nás nečeká jednoduchá sezona. Mužstvo doplňujeme, ale jde to pomalu. Domácí na nás od začátku vlétli, byli v pohybu, vyhrávali osobní souboje a vytvářeli si řadu střeleckých příležitostí. Hlavně v prvním poločase jsme byli pod trvalým tlakem domácích. Ve 25. minutě jsme si ale vytvořili stoprocentní šanci. Po kolmici Stibory šel sám na branku domácích Ciolek, ale trestuhodně zakončil mimo branku. To bylo z naší strany vše. Ve 35. a 43. minutě jsme dostali dva góly a bylo rozhodnuto. Druhý poločas už se hrál více ve středu hřiště a v 72. minutě domácí zvyšovali na 3:0. Pochválím našeho gólmana i obrannou čtveřici. Byli pod neustálým tlakem a řadu situací vyřešili. Zklamáním je ale hra, přístup, bojovnost a odvaha v osobních soubojích od našich záložníků a útočníků. To bylo málo, co předvedli. Jsme ve složité situaci, ale nikdo nám nepomůže. Musíme si pomoct sami a to přístupem k tréninkům, nasazením a odvahou v osobních soubojích. Jiné hráče nemáme a ti, co byli na hřišti, mají na daleko lepší výkony.“

Luboš Urban, trenér A týmu

První domácí zápas odehrají svěřenci trenéra Luboše Urbana v rámci druhého hracího dne (oficiálně 3. kolo) v sobotu 19. srpna v tradiční čas 10:15, kdy přivítají na opraveném libišském hřišti SK Sokoleč.

HDT.cz Krajský přebor – 2. kolo

SK Poříčany – TJ Sokol Libiš 3:0 (2:0)

Branky: 35. Janko, 43. Koutenský, 72. Dobřanský. ŽK: 49. Kutina – 83. Stibora. Rozhodčí: Pudil. Diváků: 260.

Libiš: Satrapa – Macháček (C), Chorvát (82. Plaček), Chalupa, Přibyl (85. Savulkin), Kortiš, Stibora, Vetešník (64. Kubíček), Moravec, Kvída, Ciolek.