Muži A: Na závěr sezóny prohra v Lounech

Libišský A tým uzavřel soutěžní ročník divizní skupiny B 2022/2023 prohrou na hřišti Loun. Domácí o svém vítězství rozhodli dvěma góly v prvním poločase.

Skóre nejprve otevřel v 9. minutě Vladimír Hradecký, druhou branku zápasu vstřelil ve 23. minutě Bagou Seri Antonie Feriole. Další góly nepadly ani na jedné straně hřiště a náš A tým tak zakončil své účinkování v této sezóně prohrou o dvě branky.

V tabulce divizní skupiny B tak skončí po třiceti odehraných kolech na předposledním patnáctém místě se ziskem 26 bodů. Ve třiceti zápasech vstřelil libišský tým 38 gólů a inkasoval 80. Po výměně trenéra na začátku jarní části a následné bodové šňůře bohužel přišla série šesti proher v řadě a pád na předposlední místo, který znamená sestup do krajského přeboru.

„Dostali jsme dva slepené góly po individuálních chybách v pokutovém území. Domácí to nakoplo. Hráli pak trochu zezadu. My jsme tlačili, ale kdybychom hráli týden, gól nedáme. Nemohu říct, že by kluci nechtěli, ale kvalita nám v posledních kolech úplně vypadla. Kluci, na které jsme spoléhali, ať to byl Přibyl, Stibora či Vetešník, dali na jaře jeden gól, což je strašně málo. Proto jsme tam, kde jsme.

Jsou horší věci na světě. Sestup potkal i jiné. Určitě se z toho oklepeme. Ode dneška mají kluci přesně měsíc dovolenou. Zapomeneme, odpočineme si a připravíme se na novou soutěž. Věřím, že tam budeme vypadat lépe než teď v závěru, který nám absolutně nevyšel. Když vám vypadne čtyři až pět lidí ze základu, tak ta celková kvalita není taková. Zadělali jsme si tím na problémy, ze kterých jsme se už nevyhrabali.“

Luboš Urban, trenér

Fortuna Divize – skupina B – 30. kolo

FK SEKO Louny – TJ Sokol Libiš 2:0 (2:0)

Branky: 9. Hradecký Vladimír, 23. Bagou Seri Antonie Feriole. ŽK: Fiřt, Popovič – Jelínek. Rozhodčí: Coufal Jaroslav – Hoch Karel, Talpáš Petr. Delegát: Vlk Martin. Diváci: 115.

Libiš: Brožek – Elysberg, Jelínek, Macháček, Kvída – Přibyl (62. Mlejnek), Trýzna (55. Ciolek), Chalupa (76. Smetana), Dušek, Stibora – Vetešník (46. Jánský).