| |

Muži A: Poříčí nad Sázavou – Libiš 3:1

Netradičně v pátek večer odehrálo libišské áčko další kolo nového ročníku středočeského Krajského přeboru. Na hřišti Posázavanu Poříčí nad Sázavou si odbyl obnovenou premiéru na lavičce týmu trenér Miroslav Kratochvíl. Bodový zisk ale Libiš domů neveze.

Miroslav Kratochvíl převzal mužstvo po druhém odehraném kole nového soutěžního ročníku, když nahradil v trenérské funkci Luboše Urbana. Pod jeho vedení Libiš na úvod Krajského přeboru prohrála v Poříčanech i se Sokolčí.

Do sestavy pátečního duelu v Poříčí nad Sázavou se vrátil Dominik Menčl. Od úvodní minuty nastoupili také mladíci Radek Havlíček a Vojtěch Plaček, kteří v létě přešli mezi muže z dorostenecké kategorie a nastupují především za B mužstvo.

Úvodní poločas nakonec skončil vedením domácího mužstva, když se v první minutě nastaveného času prosadil Petr Tlustý, bývalý prvoligový a druholigový fotbalista.

Deset minut po změně stran dokázal vyrovnat na 1:1 zmiňovaný Radek Havlíček, druhý nejmladší hráč na hřišti. Domácí si ale vzali vedení zpět v 63. minutě, kdy proměnil penaltu Petr Galuška. A v 79. minutě přidal třetí domácí gól Milan Matoušek.

Domácí výběr tak zvítězil 3:1 a libišské mužstvo stále čeká na bodový zisk v novém soutěžním ročníku.

„V páteční předehrávce 3. kola krajského přeboru jsme chtěli domácí Posázavan potrápit, vědomi si jeho síly v domácím prostředí. Celkem se nám to v prvním dějství dařilo, plnili jsme taktické pokyny a trochu i věřili, že bychom případný bod mohli odvézt. Po chybě v samém závěru jsme bohužel odcházeli do kabin zklamáni po obdržené brance. Přesto jsme po změně stran pokračovali v našem snažení a kýžené branky jsme se nakonec dočkali po skvělé akci, když v 54. minutě zakončoval mladý navrátilec do týmu Radek Havlíček. Avšak přišla 63. minuta, kdy po neodmávaném a neodpískaném ofsajdu fauloval skluzem ve vápně domácího hráče Moravec, a naše naděje byly pryč. Deset minut před koncem zápasu domácí vstřelili potvrzující branku na 3:1. Utkání z naší strany nebylo úplně špatné, ale udělali jsme více chyb než domácí a prohráli si poté utkání vlastní nekázní. Ve středu musíme pro zisk prvních bodů udělat ještě mnohem více.“

Miroslav Kratochvíl, trenér

Další dva zápasy odehraje áčko na domácím hřišti. Již ve středu 30. srpna od 17:30 proti Chlumci a v sobotu 2. září od 10:15 proti Doksům.

HDT.cz Krajský přebor – 4. kolo

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou – TJ Sokol Libiš 3:1 (1:0)

Branka: 45.+1 Tlustý, 63. z pen. Galuška, 79. Matoušek – 54. Havlíček. ŽK: Jírů, Filip – Stibora, Přibyl, Savulkin, Moravec. Rozhodčí: Tvaroh – Šesták, Kuba.

Libiš: Satrapa – Plaček (85. Kubíček), Macháček, Moravec, Savulkin, Stibora, Kortiš, Menčl, Havlíček, Přibyl (85. Havlík), Vetešník.