| |

Muži A: Prohra v Sokolči 1:2

Po domácí remíze s Poříčany vyrazilo libišské A mužstvo k druhému jarnímu kolu do Sokolče, kde prohrálo 1:2. Všechny tři góly padly v úvodním poločase.

Domácí Sokoleč se dostal do dvoubrankového vedení díky dvěma gólům během dvou minut. Nejprve proměnil ve 14. minutě penaltu Jakub Provazník, v šestnácté minutě přidal druhý gól Tomáš Kozel.

Libišskému týmu se podařilo snížit ve 44. minutě na rozdíl jedné branky, když svůj premiérový gól v dresu Libiše vstřelili Bessonov. Na bodový zisk to ale nestačilo.

Sokoleč zůstává v tabulce Krajského přeboru na šestém místě, Libiš na jedenáctém. V dalším kole hostí Libiš v tabulce třetí Posázavan Poříčí nad Sázavou.

Zápas se Sokolčí pro nás nedopadl dobře a odjeli jsme s nulovým počtem bodů domů, ačkoliv pro nás byl domácí tým velice hratelný. Zápas jsme nezačali vůbec dobře, domácí se tlačili před naši branku a během první čtvrthodiny zahrávali čtyři rohové kopy, přičemž po jednom z nich došlo dle mého názoru k velice diskutabilní penaltě. Míč se odrazil od nohy do ruky našeho bránícího hráče a rozhodčí pískal velice přísnou penaltu. Tím domácí dostal do velké pohody a za dvě minuty přišel další diskutabilní faul před naší šestnáctkou, který byl odpískán a z něhož domácí zvýšili skóre na 2:0. My jsme se s tímto vývojem ale nechtěli spokojit a těsně před poločasem Bessonov hlavou snížil na 2:1. Pak jsme měli v podstatě celý druhý poločas na to, abychom obranu domácích zlobili. To se nám však nepodařilo, ačkoli jsme měli k tomu po některých situacích velice blízko. V příštím utkání musíme tuto prohru nahradit a domácí zápas zvládnout.“

Miroslav Kratochvíl, trenér

HDT.cz Krajský přebor – 18. kolo

SK Sokoleč – TJ Sokol Libiš 2:1 (2:1)

Branky: 14. Provazník z pen., 16. Kozel – 44. Bessonov. ŽK: Nekvinda – Mündl, Moravec, Procházka. Rozhodčí: Vlk Miroslav – Tvaroh Petr, Vaňousek Patrik. Delegát: Švagr Roman. Diváků: 120.

Libiš: Kundrát – Macháček, Chalupa (61. Ciolek), Procházka (71. Nejezchleba), Přibyl, Mündl M., Moravec, Savulkin, Kvída, Bessonov (85. Menčl), Vondra (46. Muška).