|

Muži A: Prohra v derby s Neratovicemi

Jednadvacáté kolo aktuálního ročníku divize nabídlo v Libiši v pátek 7. dubna derby se sousedními Neratovicemi. Libišskému A týmu se nepodařilo navázat na předchozí tři výhry v řadě a na domácím hřišti prohrálo 0:2.

Trenérovi Lubošovi Urbanovi v základní sestavě chyběl oproti minulým utkáním například Vladimír Stibora. Další nucená změna přišla během úvodního poločasu, kdy nemohl pokračovat brankář Brožek a libišský tým musel poprvé střídat.

Necelých deset minut před koncem se ujali vedení hosté, když se střelou uvnitř pokutového území prosadil Daniel Buriánek. Do kabin se tak šlo za těsného vedení hostujícího mužstva.

V druhém poločase padla také jedna branka a bohužel opět do sítě libišského mužstva, když na 2:0 zvýšil XY, který se prosadil přesnou přízemní střelou na přední tyč.

Krátce před koncem, v 86. minutě, se po akci na levé straně protáhl do pokutového území Jan Vetešník, který hledal před odkrytou brankou střídajícího Marka Smetanu, ten ale prudký centr nedokázal hlavou usměrnit do sítě a libišský tým se tak snížení nedočkal.

Hostující tým si následně své dvoubrankové vedení pohlídal a získal tři body.

Fortuna Divize skupina B 2022/2023

TJ Sokol Libiš – FK Neratovice-Byškovice 0:2 (0:1)

Branky: 36. Buriánek, 73. Dobiáš. ŽK: Šlehofer, Jelínek, Macháček – Tokar, Pavlík, Chlumecký, Kalabiška. Rozhodčí: Makovička Milan – Vychodil Tomáš, Novotný Miroslav. Delegát: Tasch Zdeněk.

Libiš: Brožek (19. Fiala) – Macháček, Jelínek, Elysberg, Chalupa (75. Smetana), Přibyl, Vetešník, Trýzna, Jánský (75. Ciolek), Mlejnek (83. Mündl M.), Šlehofer.