| |

Muži A: Prohra ve Velimi

Libišské áčko podruhé za sebou nebodovalo na plno, i když v druhém utkání v řadě hrálo proti oslabenému soupeři. Ve Velimi tentokrát prohrálo 1:4, jedinou branku libišského týmu dal Jakub Moravec.

V sestavě Libiše došlo k několika změnám, když nebyl k zápasu k dispozici kapitán Pavel Macháček, kvůli zranění i nadále chyběl Jakub Pospíšil a od úvodní minuty také nemohl hrát Jan Vetešník kvůli problémům se zuby.

Domácí se dostali do vedení během prvních dvaatřiceti minut, kdy se trefil Jan Hannich nejprve v 10. a následně ve 32. minutě. O sedm minut později snížil Kuba Moravec a za tohoto stavu navíc naše mužstvo neproměnilo penaltu.

Po změně stran zvýšil na 3:1 pro domácí Petr Šourek a v 67. minutě završil svůj hattrick Jan Hannich. Domácí Velim při tom hrála od 34. minuty bez vyloučeného Adama Náděje. Na bodový zisk to ale Libiši nestačilo.

„Naši sestavu ovlivnilo několik absencí či zranění – Vetešník (zuby), Savulkin a Menčl (problémy s třísly), Pospíšil (zranění kolene), Macháček (jiné), hrající Přibyl (angína), přesto jsme toužili bodovat a tím definitivně soutěž zachránit. Úvodní půlhodina vzala za své a my prohrávali po dvou hrubkách 0:2. Poté nám svitla naděje – po akci Přibyla a zakončujícího Vondry domácí hráč zastoupil gólmana a střelu vytáhl nad břevno. Následující pokutový kop bohužel Tomáš Přibyl nastřelil pouze do tyče. Pokračovali jsme v aktivní hře a Moravcovo zakončení přineslo slibný poločasový výsledek 2:1. Do druhé půle jsme vyběhli s vědomím početní výhody a odhodláním zápas zvrátit. Odhodlání bohužel zůstalo pouze v kabině a domácí navýšili skóre hned ve 47. minutě na 3:1. Sice územní převaha, avšak žádné pořádné ohrožení domácí branky. A tak kvůli naší nemohoucnosti domácí v 67. minutě upravili skóre na konečných a zasloužených 4:1. I přes velmi matný výkon našich hráčů musím kromě Jakuba Moravce vyzdvihnout velmi dobře hrajícího Vojtěcha Chalupu, který se zápas od zápasu zvedá a začíná být nepostradatelným členem základní jedenáctky.“

Miroslav Kratochvíl

HDT.cz Krajský přebor – 26. kolo:

FC Velim – TJ Sokol Libiš 4:1 (2:1)

Branky: 10., 32. a 67. Hannich, 47. Šourek – 39. Moravec. ŽK: Nejedlý, Kmoch – Procházka. ČK: Náděje. Rozhodčí: Novotný – Bečvář, Čožík.

Libiš: Kundrát – Přibyl, Chalupa, Moravec, Mündl M., Ciolek (81. Savulkin), Kvída, Vondra (46. Nejezchleba), Bessonov, Procházka, Muška (67. Vetešník).

Reklama