|

Muži A: První domácí výhra od října. Libiš – Cheb 3:1

Libišské áčko přidalo druhou jarní výhru, když v domácím utkání poslední březnovou sobotu porazilo Cheb 3:1. Dva góly dal Matyáš Jánský, jednu branku přidal Dominik Menčl.

Trenér Luboš Urban navázal na vítězství 2:1 ve Slaném z minulého týdne a poslal do hry stejnou sestavu. Skóre zápasu otevřel ve 21. minutě Dominik Menčl, který se prosadil střelou zblízka po centru z pravé strany.

O osm minut později přidal druhou libišskou branku Matyáš Jánský, kterému připravil míč do vápna Tomáš Přibyl. A čtyři minuty před pauzou přidal Jánský svou druhou branku, když dotlačil míč do sítě po rohu na přední tyč.

Libiš tak vedla o přestávce o tři branky. Do druhého poločasu už nenaskočil kvůli zdravotním problémům Tomáš Kvída, do hry se dostali postupně i další hráči jako například Jan Vetešník, jenž se vrací po svalovém zranění a postupně přidává zátěž. Po hodině hry se podařilo hostům snížit na 1:3, když se prosadil Dominik Kubinec, ale víc branek už nepadlo.

A tým zaznamenal první domácí výhru od října minulého roku, kdy vyhrál nad Admirou. Díky sedmi bodům ve čtyřech jarních zápasech se vyhoupl A tým na 14. místo v tabulce, na desáté Štětí ztrácí už jen tři body. Příští víkend hraje A tým právě na hřišti Štětí.

„Šest bodů mě samozřejmě těší. Každý zápas ale hrajeme jako play-off. Zvládli jsme domácí zápas. Vyhráno není. Jedeme do Štětí, kde budeme chtít znovu bodovat. Určitě se nám bude lépe trénovat,“ řekl trenér Luboš Urban po utkání pro Mělnický deník.

„Po prvním gólu jsme dali míč na zem, dařily se nám dlouhé balony za obranu na rychlé útočníky. Vycházelo nám to. Po silné dvacetiminutovce, kdy jsme byli efektivní, jsme vedli o půli tři-nula. Soupeř měl jednu nebezpečnou hlavičku, kdy to Brožek u tyče zázračně vyrazil,“ okomentoval Luboš Urban nejpovedenější pasáž Libiše.

Fortuna Divize – skupina B, 19. kolo

TJ Sokol Libiš – FK Hvězda Cheb 3:1 (3:0)

Branky: 21. Menčl Dominik, 29. Jánský Matyáš, 41. Jánský Matyáš – 60. Kubinec Dominik. ŽK: Stibora, Jánský – Rozhodčí: Vnuk Josef – Zoufalý David, Dohnal Lukáš. Delegát: Váňa Josef.

Libiš: Brožek – Jelínek, Macháček, Šlehofer, Kvída (46. Mlejnek) – Přibyl (84. Ciolek), Trýzna, Menčl (76. Vetešník), Chalupa (82. Mündl M.), Stibora – Jánský.