Muži A: Rozhovor s trenérem v Mělnickém deníku

Udělat tlustou čáru za bodově bídným podzimem i místy skřípající zimní přípravou se chystají fotbalisté Libiše. Jarní část divizní soutěže začnou opravdu zostra. Na neutrální strahovské půdě nastoupí poslední tým skupiny B v neděli proti pražskému Meteoru, který v první části posbíral dvanáct bodů, tedy pouze o dva víc než sokolové.

„Všichni okolo libišského fotbalu víme, v jaké jsme situaci. Jsme odhodlaní se nejen zachránit, ale i vytáhnout tým tam, kam patří, což určitě není závěr tabulky,“ burcuje trenér Miroslav Kratochvíl. V rozhovoru pro Mělnický deník představil nové hráče a popsal, kde mužstvo na podzim nejvíce tlačila bota.

Poslední přípravný zápas vám přinesl remízu 3:3 s účastníkem pražského přeboru Radotínem. Sám jste se nechal slyšet, že výkon nebyl přesvědčivý. Tak jak jste připravení na mistrovskou sezonu?

Myslím, že každopádně budeme konkurenceschopní. Generálka se sice nepovedla, ale asi ani jakýkoli jiný výsledek – porážka či výhra – by nám tam nepřinesl to, co jsme od zápasu chtěli. Měli jsme nějaké absence, chyběli Jánský, Smetana. Hrálo se na malém hřišti. Ale to bylo pro oba soupeře stejné. Nebudeme se na to vymlouvat.

Příprava vám přinesla i dvě zrušená utkání…

Doufejme, že všechny nemoci jsou za námi. Měli jsme výpadek a dvakrát se kvůli tomu nehrálo. Spousta hráčů marodila. Snad je to pryč a za námi a v jarní sezoně už se projeví, že budeme zdraví a schopní předvádět kombinační fotbal, dávat góly a bodovat.

Celý rozhovor s trenérem A týmu najdete na webu

Mělnického deníku ZDE