|

Muži A: Tři body ve Slaném vystřelili Přibyl a Ciolek

Libišské „áčko“ si v 18. kole divizní skupiny B připsalo důležité tři body za vítězství 2:1 ve Slaném, když pod vedením staronového trenéra Luboše Urbana dokázalo otočit v závěrečných minutách skóre díky dvěma gólům v početní výhodě.

Luboš Urban nebyl jediným staronovým členem týmu v sobotním zápase. V základní sestavě se totiž objevil také Tomáš Kvída, který dres libišského áčka i béčka v minulosti oblékal. Předchozí sezóny ale strávil v Dolních Beřkovicích. Na podzim dal například vítězný gól v zápase proti našemu béčku.

Tentokrát už ale byl po dvou a půl letech opět v libišském dresu na hřišti. A právě jeho tvrdou ránu musel domácí brankář Sedlák výborným zákrokem chytit.

Do vedení tak šli domácí, když Ceccarelli šel po výkopu brankáře sám na branku a své sólo proměnil. V dalším průběhu zápasu mohli domácí skóre navýšit, ale naděje našeho týmu držel svými zákroky Brožek, který zneškodnil šance Houdka, Mareše či Nádeníčka.

Necelých deset minut před koncem zápasu, kdy domácí stále vedli o gól, přišel klíčový moment závěrečných minut. Ex-libišský Libor Bíba fauloval před vápnem Matyáše Jánského a po tvrdém zákroku viděl červenou kartu. Následný přímý kop si vzal na starosti Tomáš Přibyl a poslal míč do šibenice.

A obrat skóre završil v nastaveném čase střídající Zdislav Ciolek, který propálil domácího brankáře křižnou střelou. Libišské áčko tak získalo důležité tři body v boji o záchranu divize. Navíc to byla teprve druhá výhra na hřišti soupeře a třetí celkově v tomto soutěžním ročníku. Naposledy áčko bralo všechny tři body v srpnu minulého roku při výhře 4:2 v Českém Brodě.

Fortuna Divize, skupina B 2022/2023

SK Slaný – TJ Sokol Libiš 1:2 (1:0)

Branky: 27. Ceccarelli Marco – 83. Přibyl Tomáš, 90+3. Ciolek Zdislav. ŽK: Mareš. ČK: Bíba. Rozhodčí: Vychodil Tomáš – Novotný Miroslav, Hamouz Jakub. Delegát: Duchoň Ivo. Diváci: 230.

Sestava Libiše: Brožek – Macháček, Jelínek, Chalupa, Přibyl (90.+4 Elysberg), Stibora (76. Ciolek), Trýzna, Jánský, Kvída, Šlehofer, Dušek.