|

Muži A: Úvaly – Libiš 3:2 (2:2)

13. kolo podzimní části odehrál náš celek utkání v Úvalech v této sestavě:

Lomský – Hromas, Kolísek, Zuskin, Kalaš, – Műller, Řepka, Pořízek, Škoda, – Kubec, Mach

V dalším venkovním utkání proti průměrnému celku soutěže jsme opět herně nepropadli, výsledkově ale opět zase a to vlastním přičiněním. V prvním poločase se domácím lépe povedl nástup do utkání a několikrát se snažili ohrozit naši branku. Umožnili jsme jim to chybami v rozehrávce a nedůsledným obsazováním jejich hráčů. Dobře jsme odvraceli i rohy domácích, kterých rychle ubývalo, jelikož jsme postupně přebírali herní iniciativu. Ve 30. minutě získal míč Hromas, prošel krásně středem hřiště a předložil míč nabíhajícímu Kubecovi, který však sám před brankářem v pokutovém území nedokázal trefit branku a tím skórovat. Jeho střela levou nohou šla jen do vnější sítě. Naše aktivita pokračovala a po dobré kombinaci a získání míče ve středu hřiště posunul míč Řepka Pořízkovi, který se pohotově prvním dotykem opřel do míče, a ten po teči jednoho z obránců skončil v síti. 36. minuta – naše vedení 1 : 0. Za další 2 minuty jsme vedli už 2 : 0, když po přiťuknutí míče v křídelním prostoru Machem na Škodu tento prudkým centrem našel Kubece, který hlavou prodloužil míč na zadní tyč. Brankář domácích byl bez šance zasáhnout. Byla to krásná fotbalová akce, zakončená brankou. To ale ještě nebyl konec poločasu, jelikož po vedení 2:0 se hráči viděli asi již v kabině, když přišel okamžitý trest za naši nepozornost. Běžela 42.minuta, když z odkopu od branky domácích jsme neobsadili útočníka domácích Doležala, který postupoval středem sám na naši branku a dokázal skórovat. Tento stav však netrval dlouho a za další minutu po akci domácích na naší levé straně nám dokázal opět Doležal z bezprostřední blízkosti u levé tyče prostrčit míč do branky, když na jeho naběhnutí pozdě reagoval Hromas a pasivní byli i další obránci, jakož i brankář Lomský. Byla to velmi laciná branka a opět školácké chyby v naší defenzívě. Jsme totiž málo důslední a důrazní v kritických momentech. Poločas tak skončil 2:2. Tento stav vlil domácím další chuť do hry a v 56.minutě po dlouhé přihrávce na nabíhajícího hráče domácích odpískal rozhodčí víc než velmi přísný pokutový kop, jelikož o faul se v žádném případě nejednalo. Domácí pokutový kop bezpečně proměnili a dostali se do vedení 3:2 a tímto stavem i utkání skončilo.Tomuto náběhu útočníka domácích ale předcházelo špatné obsazování Hromasem, který umožnil převzít míč nabíhajícím hráčem v našem pokutovém území. Naši útočnou snahu jsme zkusili posílit nasazením Křtěna (vystřídal v 55.minutě Műllera), efekt to však nepřineslo. V utkání dále došlo v 72.minutě ke zranění Macha, když mu obránce domácích loktem způsobil tržnou ránu na hlavě, takže musel být ihned vystřídán Ptáčkem a odvezen do nemocnice na ošetření. Hráč domácích nedostal ani žlutou kartu, což bylo plně v duchu řízení utkání hlavním rozhodčím Košanem, který hráčům domácích toleroval nečistou hru často bez odpískání. Za svoji neustálou aktivitu zaslouží Mach pochvalu a bude nám chybět v závěru soutěže, což při kvalitě našich útočníků je velká ztráta. Hromas byl pak střídán Bezděkem a Kubec Kvídou. Do útočení se v závěru utkání ve snaze vyrovnat zapojoval i Zuskin, který některým našim hráčům předváděl, jak se má alespoň bojovat i v 90.minutě, i když se nemusí dařit. V celé podzimní části jsme ještě neměli takto dobře rozehrané utkání na vítězství a pouze vlastními chybami jsme se o ně připravili.