|

Muži A: Velvary – Libiš 5:1 (1:1)

19.kolo odehrál náš celek na půdě Velvar v této sestavě:

Műller – Škoda, Kolísek, Zuskin, Zajac, – Mach, Malák, Šenkeřík, Šobr – Prieložný, Pořízek

V tomto utkání se našim hráčům povedl opět velmi dobrý vstup do utkání, (podobně jako na Meteoru), když si již ve 2.minutě Jenda Prieložný naběhl do těsné blízkosti domácí branky a překvapil brankáře Velvar pohotovým zakončením ( 0 : 1 ). Již v 7.minutě ale musel pro zranění odstoupit Zdeněk Šenkeřík, kterého nahradil Pavel Novotný, ale herně se mu tentokrát vůbec nedařilo. Věřím ale, že jeho čas ještě přijde, herní potenciál v sobě má. Od tohoto okamžiku jsme však velmi tvrdě pocítili, že pánem na hřišti je někdo jiný než hráči. Po vzájemném souboji 2 hráčů v nepřerušené hře byl k našemu překvapení vyloučen Marek Malák a to již ve 14.minutě utkání. Z nenápadné akce uhrál soupeř roh a jejich nepokrytý hráč se prosadil hlavou v situaci, kterou mohl lépe řešit i náš brankář svým vyběhnutím. Po vyloučení se naši hráči semkli a využívali každou možnost k zaútočení. Po jednom z našich útoků zahrál obránce Velvar úmyslně rukou v pokutovém území, penaltu však z nepochopitelných důvodů pan Stieber neodpískal. Po dlouhé pauze nastoupil v základní sestavě Honza Pořízek, který dělal obraně Velvar svým pohybem velké starosti, ale řekl si o vystřídání, což jsme raději s ohledem na naši stálou marodku realizovali. Místo něj nastoupil Jirka Křtěn, který se obdobně jako v předchozích utkáních jen těžko prosazoval. Celý první poločas odehráli naši kluci s otevřeným hledím, když výborně pracovala stoperská dvojice Zuskin – Kolísek a dobře sekundovali i oba krajní obránci Škoda – Zajac. Poločas tak skončil za přispění pana rozhodčího 1 : 1, když opomenul ctít pravidla fotbalu a sportovního ducha. Musíme se zamýšlet proč se tak děje? Vždyť se jedná o devastaci fotbalu, úrovně soutěže a především sportovní cti a morálky. Druhý poločas jsme začali nešťastně, když jsme nejdříve po jednom z mnohých, a to netrestaných faulů domácích, museli vystřídat Martina Šobra (zranění kolena po neodpískaném šlapáku) a brzo po opakované střele a špatně vyraženém míči našim brankářem jsme inkasovali na 2:1 pro domácí. Místo Martina Šobra nastoupil Tomáš Kvída, který se snažil o zvýšení důrazu v naší hře, k většímu efektu to ale v naší situaci také nevedlo. Za toho stavu domácí zvýšili tlak a vynutili si odpískání pokutového kopu proti nám, který byl správně nařízen za podražení jejich pronikajícího útočníka. Domácí jej ale neproměnili díky výbornému zákroku Honzy Műllera, který penaltu vystihl a vyrazil. Naši hráči se snažili i v 10 o rychlý přechod do útoku (Prieložný,Mach…..) a ve finále postupoval sám na brankáře domácích náš David Zajac, udělal mu kličku, ale brankář domácích ho srazil šlapákem na obě nohy ( šrámy a krev), a při tom ho natolik vážně zranil, že další náš hráč musel být pro zranění vystřídán. Bylo to v 63.minutě, jako trenér jsem vběhl do hřiště se slovy, „proč to nepískáš, byla to jasná penalta“. Pak jsem byl vykázán z lavičky. V zápise po utkání jsem se dočetl, že jsem použil určitá vulgární slova, což není pravda, jelikož já nikdy z principu vulgarity vůči komukoliv nepoužívám a za tím si stojím. Do hřiště jsem vběhl v okamžiku, když byl náš hráč sražen, zraněn a chtěl jsem dát najevo tím svoji nevoli se způsobem rozhodování a neodpískání jasné penalty. Byla to další a to neodpustitelná křivda, spáchaná na našem mužstvu. Další branky v naší síti byly již jen důsledek předchozích změn v mužstvu a určité rezignace našich hráčů. Rekapitulace: Z tohoto utkání máme 3 zraněné hráče, 2x neodpískaný pokutový kop proti domácím, čímž dle mého názoru došlo k velmi vážnému ovlivnění výsledku utkání a měly by se způsobem rozhodování tohoto utkání velmi vážně zabývat příslušné komise FAČR. Tuto velmi stručnou zprávu jsem odhodlán přeposlat předsedovi FAČR panu Peltovi s dotazem, kam směřuje český fotbal.

Petr Pálka

Reklama