| |

Muži A: Vysoká výhra nad Mnichovohradišťský SK

Libišský A tým přidal třetí výhru v sezóně, když v sobotním utkání rozstřílel Mnichovohradišťský SK na domácím hřišti 7:2, hattrickem se blýskl Tomáš Přibyl.

Libišský tým šel do vedení v šesté minutě, kdy se poprvé v zápase trefil Přibyl. Na jeho trefu před poločasem navázal Jan Vetešník, který jedenáct minut po změně stran přidal třetí gól. Hostům se ale krátce poté podařilo snížit opět na rozdíl dvou gólů, když se trefil Šimek.

V rozmezí od 79. do 87. minuty se ale naše mužstvo zásluhou proměněné penalty Přibylem a dvou gólů Tsopy dostalo na rozdíl pěti gólů.

Náskok v 88. minutě korigoval hostující Geissler, ale v devadesáté minutě stanovil konečné skóre zápasu na 7:2 třetím gólem Přibyl.

Áčko se tak po sedmi kolech se třemi výhrami a devíti získanými body posunulo na deváté místo krajského přeboru. V dalším zápase cestuje do Milína na hřišti vedoucího celku soutěže.

„Hosté měli hned na začátku tutovou šanci, při které nás podržel gólman. Prakticky z protiútoku, jak se říká nedáš – dostaneš, jsme vedli. Další snahu jsme zúročili až těsně před přestávkou. Dva-nula do poločasu bylo fantastické. Soupeř nás začal přehrávat. Vytvořil si šance, i když ne tak tutové, jako byla ta na začátku. Ale byli nebezpeční. Chvíli i trvalo, než se zhodnotila naše střídání. Inkasované branky za mě byly úplně zbytečné. Nevyvarujeme se chyb. Asi máme v hlavách, že vedeme, a dovolíme si zaspat. Na mančaft jsem byl i trochu kritický. Máme stále pasivní skóre (16:17). Snažíme se hrát vzadu na co nejméně obdržených branek a stejně nám to nevychází. Ale zaplaťpánbůh, že nám tam alespoň něco napadalo. Spokojenost, že body zůstaly doma, je na místě.“

Miroslav Kratochvíl, trenér

HDT.cz Krajský přebor – 7. kolo

TJ Sokol Libiš – Mnichovohradišťský SK 7:2 (2:0)

Branky: 6., 79. z pen. a 90. Přibyl, 37. a 56. Vetešník, 82. a 87. Tsopa – 58. Šimek, 88. Geissler. ŽK: Geissler, Šimek, Macek, Novák. Rozhodčí: Sandev – Říha, Stádník. Diváků: 70.

Libiš: Satrapa – Macháček, Přibyl, Kortiš, Stibora (58. Pospíšil), Vetešník (81. Plaček), Moravec, Menčl (67. Sandetskyi), Šamša (58. Tsopa), Savulkin (81. Chaloupka), Jindřich.

Foto: Antonín Čvančara.