| |

Muži B: Byšice – Libiš 1:0

Libišské béčko v dohrávce 25. kola okresního přeboru prohrálo na hřišti Byšic 0:1, když o výhře domácího mužstva rozhodl v druhém poločase Josef Gabčo.

Zápas byl od začátku vyrovnaný a oba týmy se snažily kombinovat jak od zadních řad a využívat křídelních prostor. Zároveň ale na obou stranách dobře pracovaly jak obrany, tak středová řada, takže pro oba týmy nebylo jednoduché se dostávat do šancí.

První velkou šanci zápasu měli domácí, když z levé strany uvnitř pokutového území zakončoval Majzler, ale Jakub Kundrát předvedl skvělý zákrok a špičkou nohy vyrazil střelu na roh. Poté se do šancí dostávali i libišští. Nejprve běžel sám na branku ze strany Havlíček, ale těsně před zakončením zakopl a nevystřelil.

Následně místo zpětné přihrávky volil Plaček střelu z úhlu a brankář Hnízdil míč vyrazil. Krátce poté dobrým napadáním opět získal míč Plaček, který obešel vyběhnuvšího brankáře, ale jeho střelu z pětadvaceti metrů mířící do branky zastavil domácí kapitán Petr Svačina. A v samém závěru prvního poločasu si šikovně zasekl míč ve vápně Kubíček, který ale zblízka trefil pouze brankáře. Poločas tak skončil bez branek.

Domácí do druhého poločasu prostřídali a do hry přišel například i Jan Vozáb, který patřil v druhé části zápasu k nejlepším a nejaktivnějším hráčům na hřišti. Po necelé hodině hry si za obranu Libiše zaběhl Josef Gabčo, pomezní rozhodčí – lajk jasný ofsajd nemávl, a domácí útočník i s trochou štěstí vstřelil první gól zápasu. Ten byl nakonec i jedinou úspěšnou střelou. Vozábovu nebezpečnou střelu z vápna vyrazil skvělým zákrokem Kundrát.

Měli jsme i další šance díky dobrým protiútokům, ale zatímco doma proti Vysoké jsme chyby soupeře trestali a šance proměňovali, tentokrát jsme gól dát nedokázali. Zápas tak skončil vítězstvím domácího týmu 1:0.

„Podali jsme poctivý a zodpovědný výkon a domácí jsme pustili v prvním poločase do jedné šance, kterou skvěle zlikvidoval Kuba Kundrát, který nám šel pomoct při absenci našich brankářů a podal velmi dobrý výkon. Spoustu akcí mělo hlavu a patu, po změně rozestavení nám to zkrátka jde mnohem lépe než v první polovině jarní části a je ohromně znát návrat Petera Chorváta a Davida Bušínského po zranění. Bohužel jsme nedokázali dát gól z žádné šance, měli jsme jich minimálně šest. Je samozřejmě smutné, že OFS není schopné zajistit na jediný zápas v týdnu tři rozhodčí, ale na to se nemůžeme a nechceme vymlouvat. (Ne)odmávané (ne)ofsajdy jsou zkrátka součástí hry bez ohledu na to, zda to je delegovaný rozhodčí nebo lajk. Bylo to tak vždy, jen přímo v zápase to na*ere o to víc. Pokud bychom proměnili šance, odvezli bychom si tři body. Takhle nemáme žádný a jako bonus dva zraněné. Máme den na to se dát dohromady a v sobotu nás čeká další zápas s Pšovkou.“

Ondřej Eisner, trenér

SportFotbal Okresní přebor – 25. kolo

TJ Byšice – TJ Sokol Libiš „B“ 1:0 (0:0)

Branka: 59. Gabčo st. ŽK: Svačina P., Hnízdil, Majzler – Chorvát, Havlík. Rozhodčí: Pixa. Diváci: 85.

Libiš: Kundrát – Tůma, Pilař, Bušínský, Chorvát (88. Kletečka), Kubíček (67. Kašpárek) – Nejezchleba, Eisner, Havlíček – Havlík, Plaček.