|

Muži B: Cenný bod v derby proti Obříství

Naše „B“ mužstvo odehrálo v sobotu v rámci osmnáctého kola mělnického okresního přeboru zápas na hřišti prvního celku tabulky – Obříství. A díky krásné střele Zdislava Ciolka vybojovalo bod za remízu 1:1.

Po domácí prohře s Vysokou v předchozím kole, a také zbytečné remíze ve Vraňanech, se naše mužstvo chystalo na zápas na půdě prvního týmu s touhou bodovat. Z různých zdravotních, pracovních nebo studijních důvodů nebylo kromě dlouhodobě zraněných/absentujících k dispozici ještě dalších pět hráčů.

Pro utkání ale tentokrát byli k dispozici hned čtyři hráči z dorosteneckého týmu, který měl svůj dopolední zápas opět odložený kvůli nezpůsobilému hřišti. Od úvodu zápasu tak mohl ve středu zálohy nastoupit Radek Havlíček, do sestavy se vrátil také Peter Chorvát a po pár týdnech také Ladislav Matějka a Filip Mündl.

Úvod zápasu na pro oba týmy těžkém terénu patřil domácímu týmu. Nejprve po faulu na konci první desetiminutovky dostali možnost zahrávat penaltu, ale Kuba Kundrát střelu domácího týmu skvěle vystihl a penaltu chytil. Domácí ale byli dál nebezpečnější a důraznější, což se jim vyplatilo o dalších deset minut později, kdy po sérii nedůrazných zákroků v našem pokutovém území se míč odrazil k Petrovi Literovi, jenž dal první gól zápasu.

Zbytek prvního poločasu moc dalších šancí nenabídl. Ze strany Libiše šlo většinou jen o náznaky, které ale ve většině případů končily kolem pokutového území. Do druhého poločasu došlo v našem týmu k jedné změně, když se na hřiště dostal Tomáš Horký. Druhý poločas byl ze strany béčka o mnoho lepší. Zpřesnila se hra, přidalo se ještě víc na důrazu a domácí měli mnohem méně prostoru pro rozehrávku, což bylo klíčem k překlopení převahy na stranu našeho týmu.

V pětapadesáté minutě si navíc navedl míč na střed hřiště Zdislav Ciolek a po kolektivním „Střílej!!“ ze všech různých stran kolem hřiště v Obříství tak nakonec Zdíša udělal a míč po prudké střele skončil v síti! I nadále byl náš tým důraznější, nebezpečnější a napadání po celém hřišti dělalo domácím problémy. I tak se ale Obříství snažilo o vítězný gól, po jedné standardní dokonce trefili břevno. Vše ostatní pochytal Kuba Kundrát.

Nakonec to mohlo být za tři body pro naše mužstvo, když už v nastaveném čase z posledních sil kapitán Lukáš Svoboda prošel s míčem kolem obránců a z pravé strany postupoval na branku. Jeho křižnou střelou ale vyrazil domácí brankář, který svůj tým zachránil od prohry.


Chtěli jsme Obříství oplatit podzimní domácí prohru, což se sice nakonec nepovedlo, ale bod ze hřiště prvního týmu tabulky je pro nás hodně cenný. Ještě cennější je ale to, po jakém výkonu jsme jej získali. Především ve druhém poločase z většiny kluků spadly jakékoliv zábrany a obavy. Hráli důrazně, jednoduše a bylo vidět na domácích, že jim náš způsob hry moc nevyhovuje, jelikož neměli tolik prostoru na rozehrávku, jak jsou z jiných zápasů zvyklí.

Do zápasu v našem týmu šli i čtyři kluci, kteří ročníkově stále spadají do dorostu, ale ani jeden z nich nemá sebemenší problém hrát mužskou soutěž. Celý tým od brankáře Kuby Kundráta, který chytil penaltu, až po všechny střídající hráče zaslouží pochvalu. Všichni bojovali a nechtěli znovu prohrát.

Nakonec jsme mohli brát tři body, ale šanci Lukáše Svobody na konci vychytal Pepa Bendl skvělým zákrokem. Věřím, že nejen Lukáš, ale i ostatní se dočkají gólové odměny v dalších zápasech, kdy snad vstřelíme víc než jen jeden gól.
Ondřej Eisner, trenér B týmu

Okresní přebor Sportfotbal – 18. kolo

TJ Sokol Obříství – TJ Sokol Libiš „B“ 1:1 (1:0)

Branky: 20. Litera – 55. Ciolek. ŽK: Tichota, Šulc, Novotný – Havlíček, Mündl F. Rozhodčí: Pixa Josef – Novotný Sebastian, Hartig Libor. Delegát: Rambousek Dušan. Diváci: 85.

Libiš: Kundrát – Mündl F., Mündl M., Chorvát – Matějka (58. Rezner), Brdlík (46. Horký), Havlíček, Svoboda – Nejezchleba (90. Kletečka) – Tvrdý (58. Plaček), Ciolek.

#KLUBZVRPSB
1.TJ Sokol Obříství17133138:1742
2.FK Vysoká z.s.16112362:2835
3.SK Slavia Velký Borek, z.s.16102432:1332
4.TJ Sokol Tišice1781840:4525
5.FK PŠOVKA MĚLNÍK B1673650:2924
6.TJ Sokol Libiš B1773734:3124
7.TJ Sokol Čečelice1572638:2723
8.SK Labský Kostelec1665536:2623
9.SK Mšeno z.s.1771933:3222
10.TJ Sokol Dolní Beřkovice1762924:3620
11.TJ Sokol Zálezlice17521022:5617
12.TJ Slovan Horní Beřkovice z.s.1644823:3616
13.AFK Vraňany1744933:5816
14.SK VOJKOVICE16221219:508
Reklama