|

Muži B: Do jarní části sezóny s novým trenérem

V sobotu 26. března vstupujeme s béčkem do jarní části sezóny 2021/2022 zápasem na hřišti v Dolních Beřkovicích. Utkání začíná již ve 12:00.

Po podzimní části sezóny se nacházíme na 11. místě tabulky se ziskem 14 bodů díky pěti výhrám, z toho dvě (ve Vraňanech a Horních Beřkovicích) byly po penaltách, tedy za dva body. Tři normální výhry jsme zaznamenali v prvním kole proti Dolním Beřkovicím, v šestém kole proti Vysoké a v desátém kole proti Horním Počaplům. Všechny tři na domácím hřišti. Jeden bod jsme přidali po remíze v Tišicích, kde jsme na penalty prohráli.

Do jarní části sezóny vstupujeme v čele s novým trenérem mužstva. Na konci podzimu oznámil Blahoš Urbanec konec po dlouhých patnácti letech. Zimní přípravu jsme téměř celou absolvovali bez trenéra, chodili jsme na výběhy, hráli fotbal na umělce. Poslední dva týdny přípravy již vedl Jaroslav Rezner, jenž se mužstva ujal krátce před startem jarní části sezóny.

V zimní přípravě se dařilo trénovat i třikrát v týdnu, hlavně v jejím začátku, ale jak tréninky, tak zápasy byly ovlivněny kromě zdravotního stavu především docházkou jednotlivých hráčů. Během přípravy jsme z důvodu špatného počasí či nedostatku hráčů museli odříct přípravné zápasy s Radonicemi a Satalicemi. Odehráli jsme tedy zápasy s Kojeticemi na umělé trávě v Neratovicích (prohra 2:3), na umělce v Bohnicích (prohra 0:10) a také přípravu na Řepíně (remíza 2:2).

Poslední zmíněný zápas ukázal realitu našeho týmu v tom „nejlepším“ světle. K utkání jsme dorazili s dvěma hráči na střídání, z toho jeden byl brankář, jenž odehrál část druhého poločasu v útoku (ještě teď je zadýchaný). Dva hráči museli na začátku druhého poločasu kvůli zranění odstoupit a hrát za nás tak šla domácí legenda Ladislav Werner, bývalý hráč Libiše (děkujeme, ty zkažené přihrávky ti odpustíme). Pokud jsme si v posledních dvou třech letech naříkali nad stále nižším počtem hráčů našeho týmu, tak se momentálně přesvědčujeme o tom, že jsme pořád ještě pomyslného dna nedosáhli. Pořád nás je ještě aspoň sedm osm aktivních, co chodí trénovat a hrát, pokud jim to nohy dovolí. Ovšem je to čím dál horší a demotivující. A tímto tempem nás možná bude brzy ještě méně.

Všem spoluhráčům, kteří momentálně bojují se zdravotními problémy, ať už jsou jakékoliv, přeji ať jsou zase brzy v pořádku a mohou přijít mezi nás. Věřte, že vás budeme potřebovat. Stejně tak věřím, že se nám podaří zapojit do zápasů po domluvě s Michalem Panochou další dorostence, kterým určitě zápasy na dospělé úrovni taky můžou pomoct (*bát se nás nemusíte a na hřišti vás ochráníme).

Čeká nás hodně těžké jaro a hodně těžký boj o záchranu. Těžké to bude hlavně kvůli tomu, kolik nás je a jak dlouho my, co (ještě) chodíme, vydržíme zdraví. Kvůli velkému počtu zraněných i počtu lenochů, kteří se rozhodli už nechodit.

Díky všem z Libiše a okolí, kdo nám budete dál fandit a držet palce. Třeba vám sem tam uděláme radost. A když ne, tak vás aspoň pobavíme, co jsme to zase na tom hřišti vymysleli…


Rozpis jarní části Okresního přeboru Mělník 2021/2022


Tabulka Okresního přeboru Mělník 2021/2022 před jarní částí


Podzimní střelci B týmu:

  • Eisner Ondřej, Vladimír Stibora – 4x
  • Matouš Brabec – 3x
  • Nikolozi Khornauli, Patrik Brdlík, Jan Čepec, Martin Pazdera, Petr Dobrovolný – 2x
  • Jakub Ryšlavý, Ondřej Kocourek – 1x

Napsal: Ondřej Eisner