| |

Muži B: Dolní Beřkovice – Libiš 1:0

Rezervní tým Libiše v druhém utkání nového soutěžního ročníku mělnického okresního přeboru prohrál na hřišti Dolních Beřkovic 0:1. Jediná branka zápasu padla těsně před koncem prvního poločasu.

Na úvod nové sezóny naše mužstvo v prvním kole prohrálo 2:3 doma se Mšenem. Tentokrát vyráželo do Dolních Beřkovic, které měly k dispozici také Tomáše Kvídu, ještě nedávno hráče libišského áčka.

Zápas byl od začátku hodně vyrovnaný, přesto ale nabízel řadu zajímavých situací a šancí na obou stranách. Našemu týmu se dařilo velmi dobře zastavovat zmíněného Kvídu i Jaroslava Kmocha, ofenzivně nejnebezpečnější hráče soupeře. Libiš se dostávala do řady šancí po rychlých i postupných akcí, ale výborně chytající brankář dokázal všechny střely z větší vzdálenosti i zblízka pochytat.

A tak nakonec padl gól v pětačtyřicáté minutě poté, co Kmoch od postranní čáry poslal míč do vápna a bez přičinění kohokoliv jiného zapadl balon s pomocí tyče za záda našeho brankáře. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

V úvodu druhého poločasu měli mírně navrch domácí, ale postupně libišský tým hře dominoval, ale střelecky se prosadit nedokázal. Domácí sice v průběhu druhého poločasu prudkou střelou z úhlu trefili spojnici, ale to byla největší šance z jejich strany.

Libiši se nepodařilo dát gól ani z velkých šancí, jako třeba když byl Radek Havlíček nejrychleji u míče po brankářem vyražené střele Eisnera z přímého kopu, ale dorážka našemu hráči nevyšla a brankář chytil i tuto šanci.

I přes velkou snahu a nasazení až do konce se našemu týmu nakonec vyrovnat nepodařilo v Dolních Beřkovicích tak podlehl těsně 0:1.

Další týden béčko hostí v sobotu 2. září od 14:30 Řepín.

„Z naší strany to byl jednoznačně lepší výkon oproti úvodnímu utkání se Mšenem. Zaprvé jsme díky návratu Petera Chorváta do sestavy byli v obraně důraznější a kompaktnější, díky čemuž se nám, až na pár výjimek, dařilo zastavovat klasické akce domácích po nákopech na Tomáše Kvídu a Jardu Kmocha. Zadruhé jsme byli aktivnější a nebezpečnější směrem dopředu. Vytvářeli jsme si mnohem zajímavější šance, měli jsme i mnohem víc střeleckých pokusů zpoza vápna. Ale naše efektivita byla nulová a pravděpodobně bychom nedali gól až do nedělního rána. Můžeme se zlobit na rozhodčí kvůli neodpískané jasné penaltě v druhém poločase, ale chyby děláme všichni. Šancí na vstřelení minimálně tří gólů jsme měli dost i tak.

Čtyři hráči byli v pátek s áčkem v Poříčí nad Sázavou, z toho Radek Havlíček odehrál oba celé zápasy a Vojta Plaček 85 a 60 minut. V těch vedrech odehrát během nějakých patnácti hodin dva zápasy, je obrovská porce. Kluci jsou sice mladí, ale hrát dvě soutěže ve dvaceti lidech dál dlouhodobě nejde. Odneseme to všichni. Příští týden hostíme silný Řepín, ale věřím v zisk prvních bodů v sezóně.“

Ondřej Eisner, trenér

SportFotbal Okresní přebor – 2. kolo

TJ Sokol Dolní Beřkovice – TJ Sokol Libiš „B“ 1:0 (1:0)

Branka: 45. Kmoch. Rozhodčí: Driml Petr – Blahout Jiří. Delegát: Vlk Miroslav. Diváků: 60.

Libiš: Chládek – Chorvát, Eisner, Mündl F. – Svoboda, Brdlík, Havlíček, Plaček (61. Kašpárek) – Havlík (85. Pilař) – Tůma (46. Šandor), Kubíček.

Reklama