|

Muži B: Horní Počaply – Libiš 2:2, 2:3 po penaltách

Poprvé od posledního podzimního kola (6. listopadu 2021 v Horních Beřkovicích) se nám podařilo vyhrát zápas v penaltovém rozstřelu a získat navíc bonusový druhý bod. To je ale asi tak jediné pozitivum zápasu v Horních Počaplech.

Do utkání v naší sestavě zasáhli také čtyři hráči A týmu a dva dorostenci, ale zvítězit za tři body na hřišti soupeře v boji o záchranu v přeboru se nám nepovedlo. Do vedení jsme šli relativně brzo, ale gól Mykhayla Lohoydy nebyl uznán pro ofsajd. Dost situací jsme řešili zbrkle a nepřesně, takže to byla z naší strany spíš jen optická převaha, ale zakončení bylo nepřesné.

Až ve 37. minutě se prosadil Dominik Rezner, který prostřelil domácího brankáře z levé strany. Byla to totožná situace, jako při neuznaném gólu Lohoydy kvůli ofsajdu. Tentokrát to ale asi pomezní/lajk/domácí náhradník zřejmě nestihl mávnout, případně mu to už přišlo hloupé. Krátce potom jsme mohli přidat další gól, ale neproměnili jsme dvě šance.

Deset minut po přestávce jsme šli do deseti po vyloučení Lukáše Svobody, o další dvě minuty později domácí dostali dárek v podobě penalty, kterou proměnil Milan Hanuš. Stejně jako v prvním poločase, i v tom druhém jsme hráli nepřesně, pomalu a čtyři hráči z A týmu na hřišti znát nebyli. Jen jsme se všichni přizpůsobili a hráli hrozně.

Dvě minuty před koncem dali domácí gól na 2:1, když míč po rukou (naším hráčem) tečované střele doskákal za brankovou čáru. Kdyby nedoskákal, byla by to další penalta. Nakonec se nám ale po rozehrání povedlo dostat se k přímému kopu, po kterém se míč odrazil k Lohoydovi, jenž pohotově z otočky vyrovnal na 2:2. Vzápětí byl zápas ukončen.

V penaltovém rozstřelu hned první pokus domácích chytil Michal Hádek, ale výhodu jsme ztratili, když neproměnil Matějka svůj pokus. Domácí nakonec ale nedali v šesté sérii znovu a náš univerzál Hádek proměnil rozhodující penaltu. Zápas to byl na úrovni čtvrté třídy, to je asi nejvýstižnější hodnocení. Více to nemá cenu řešit. V takovéto sestavě jsme měli získat plný počet bodů, a ne být rádi za penalty.

23. kolo Okresní přebor SportFotbal:

TJ Horní Počaply – TJ Sokol Libiš „B“ 2:2, 2:3 po penaltách (0:1), penalty 4:5

Branky: 62. Hanuš Milan (pen.), 88. Suchomel David – 37. Rezner Dominik, 90. Lohoyda Mykhaylo. ŽK: Toman, Grohman – Chorvát. ČK: Svoboda. Rozhodčí: Stibůrek. Diváci: 70.

Počaply: Šmejkal – Körmendy, Novák, Toman, Grohman, Vilánek, Suchomel, Bánvčin (7. Pešta, 50. Žídek), Martinec, Hanuš.

Libiš: Hádek – Matějka, Chorvát, Smetana, Lohoyda – Svoboda, Eisner, Menčl, Rezner (65. Tvrdý) – Khornauli, Čepec.