| |

Muži B: Kletečka trefil v Borku první výhru v sezóně

Libišské B mužstvo si ve čtvrtém kole nového soutěžního ročníku připsalo první vítězství. Stejně jako je vítězství na hřišti Velkého Borku překvapením, tak byl i překvapivý střelec vítězného gólu. Tím byl v pětatřicáté minutě Tomáš Kletečka.

V předchozích zápasech si béčko připsalo dvě prohry a jednu remízu. A na hřiště Velkého Borku naše mužstvo cestovalo pouze s jedním hráčem na střídání a Radek Havlíček odehrál celé utkání s virózou. I s ohledem na nepříjemné vedro to nebyla ta správná a povzbudivá kombinace.

Domácí se snažili od úvodních minut hrát to, co je jim vlastní. Buď využít rychlosti krajních hráčů, nebo si pomoct nakopnutým míčem na silné útočníky, kteří míč následně rozdají nebo jdou sami do zakončení. Naštěstí pro náš tým jsme ale pracovali v obraně velmi dobře a domácí se navíc po celý zápas zastřelovali.

V pětatřicáté minutě zápasu se po pěkné rychlé akci v podání Kubíčka s Plačkem a Havlíčkem dostal uvnitř vápna míč až k Tomášovi Kletečkovi, který naprosto suverénně propálil domácího brankáře. Nakonec to byl i gól vítězný. A pro Tomáše to byl navíc jeho vůbec první soutěžní gól v dresu Libiše v kariéře. Svůj první start za béčko v okresním přeboru si připsal na konci srpna 2017 ještě coby dorostenec, když střídal ve Mšeně na posledních patnáct minut zápasu. Na gól tak čekal dlouhých šest let.

Před koncem poločasu se Kletečka dostal ještě k jedné střele, ale tentokrát branku netrefil. I přes pár zaváhání se našemu týmu podařilo udržet vedení do poločasu. V tom druhém už naše mužstvo nebylo tak aktivní a především bránilo. Domácí se dostali do několika střeleckých možností, ale buď zakončili slabě a David Chládek míč chytil, nebo hodně nepřesně.

V posledních patnácti dvaceti minutách vysunuli domácí všechny vysoké hráče dopředu, čehož náš tým využil k několika protiútokům, ale Lukáš Svoboda ani Vojta Plaček v dobrých pozicích vedení nepojistili. V úmorném vedru a vlhku nakonec náš tým těsné vedení ubránil a vyhrál ve Velkém Borku 1:0.

„Zatímco minulý týden to vypadalo, že budeme muset dělat nominaci na zápas, aby nás nebylo až moc, tak tentokrát nás bylo tak akorát a z různých důvodů chybělo osm lidí. Naše střídačka s jedním hráčem a žádným „realizákem“ vypadala hodně smutně. Od Borku jsme dostali v přípravě šest gólů, navíc jsme je porazili naposledy před čtyřmi roky, takže se nedalo očekávat nic jednoduchého. V prvním poločase se nám dařilo poměrně dobře zastavovat většinu domácích pokusů o útok a kromě pár nepřesných střel jsme si poradili i se standardními situacemi, ve kterých jsou domácí silní dlouhodobě. Někteří hráči domácích byli ke konci poločasu až frustrovaní tím, že se nedostávali do hry tak, jako v jiných zápasech, a bylo to na jejich hře znát. Nám se navíc podařilo dát gól po krásné akci, kterou zakončil Tomáše Kletečka parádní střelou. Už dlouho jsem nezažil takovou upřímnou radost od všech hráčů po vstřeleném gólu. Pro Tomáše to bylo to nejlepší možné zadostiučinění po těch letech v béčku. Myslím, že i kdybychom nakonec vedení neudrželi, tak by to i tak bylo takové malé vítězství.

Na začátku druhého poločasu jsme domácí pustili do mírného tlaku zbytečnými ztrátami i pasivnější hrou, ale i dál jsme zvládali všechny jejich útoky ubránit. Hru domácích dost oživil střídající Dominik Procházka, který nás svou rychlostí a důrazem větral celý druhý poločas. Až na jednu nebezpečnou situaci po přímém kopu, kdy Peter Chorvát odkopával míč kousek od brankové čáry, si ale nevybavím vyloženou šanci v podání domácích. Tentokrát měli kluci z Borku hodně špatně seřízeno a skoro všechny střely končily nad brankou nebo dost vedle. Sami jsme mohli ještě přidat pojistky po brejcích, ale druhý gól nám tentokrát nebyl asi přán. Zkrátka to měl být Kletyho vítězný gól. Celkově, první poločas byl vyrovnaný, v druhém byli aktivnější domácí a my jsme hlavně bránili. Nakonec bereme tři body po bojovném, obětavém a týmovém výkonu.“

Ondřej Eisner, trenér

SportFotbal Okresní přebor – 4. kolo

SK Slavia Velký Borek – TJ Sokol Libiš „B“ 0:1 (0:1)

Branka: 35. Kletečka. ŽK: Junek, Lamač, Kulhavý – Plaček. Rozhodčí: Blahout Jiří – Driml Petr, Hamáček Stanislav. Diváků: 120.

V. Borek: Procházka L. – Krajník, Jindřich, Junek (69. Nesládek P.), Mihalík, Frič (46. Procházka D.), Lamač, Kulhavý, Ubry, Nesládek T., Šejnoha.

Libiš: Chládek – Svoboda, Chorvát, Eisner, Mündl F., Kubíček – Brdlík, Havlíček, Havlík – Kletečka (74. Kašpárek), Plaček.