|

Muži B: Kostelec – Libiš 1:0

Libišské B mužstvo odehrálo poslední dubnovou sobotu zápas 20. kola mělnického okresního přeboru. Na hřišti v Kostelci dlouho drželo bezbrankový stav a naději na zisk bodu za remízu, ale nakonec inkasovalo v nastaveném čase a prohrálo 0:1.

Od úvodu zápasu byli domácí hráči Kostelce nebezpečnější a minimálně čtyři hráči zůstávali neustále v ofenzivě. Dvě velké šance ale neproměnili a veškeré další náznaky buď pochytal brankář Kundrát, nebo domácí netrefili branku. Náš tým hrál především na protiútoky, několik velmi dobrých naše mužstvo mělo k dispozici, ale nepodařilo se nám je zakončit.

Případně přihrávku do vápna zastavila evidentní ruka domácího hráče v pokutovém území, ale rozhodčí ji podle svých slov neviděl a penaltu tudíž nepískl.

I v druhém poločase měli více šancí ze hry domácí, kteří trefili břevno a měli i několik dalších slibných situací, ale jejich koncovka byla špatná. V závěru, kdy domácí vrhli všechny síly do útočení, jsme se dostali do dvou nebo tří protiútoků a vypracovali si i dvě šance.

V prvním případě domácí vykopávali míč metr od brankové čáry. Druhou šanci nám darovali domácí sami špatnou rozehrávkou, když v devadesáté minutě šel sám na branku střídající Lubomír Borč, ale své sólo neproměnil, když jej vychytal pozorný brankář Capouch.

A v poslední minutě nastaveného času se domácím podařilo zahrát svou typickou akci s nakopnutým míčem za obranu, míč se po další rychlé přihrávce dostal před branku a nehlídaný Schreiber poslal míč do odkryté brány. Kostelec tak vyhrál 1:0.

Okresní přebor Sportfotbal – 20. kolo

SK Labský Kostelec – TJ Sokol Libiš „B“ 1:0 (0:0)

Branka: 90.+4 Schreiber. ŽK: Polyak A., Štáf – Matějka, Mündl F., Kundrát, Havlík, Mošna. Rozhodčí: Eder Oldřich – Stibůrek Petr, Dudok Luděk. Diváci: 150.

Libiš: Kundrát – Matějka, Mošna, Mündl F., Buzek, Svoboda – Brdlík, Eisner, Havlík – Plaček (72. Borč), Chorvát (90. Málek).


S ohledem na množství omluvených hráčů a s ohledem na souběh dalších událostí u A mužstva a dorostu jsme na zápas do Kostelce skládali těžko a jsme vděčni všem třem klukům z dorostu, kteří po vlastním sobotním dopoledním utkání šli hrát ještě za nás včetně Vojty Plačka, který odehrál dva téměř celé zápasy.

Domácí nás od začátku zápasu zatlačili, ale poctivě jsme bránili a čekali na tu jednu správnou šanci. Přežili jsme několik šancí včetně břevna v druhém poločase. Nakonec jsme mohli v závěru dát gól, když šel dorostenec Lubomír Borč sám branku po chybě domácích, ale brankář Kostelce jeho obstřel chytil. Krátce poté domácí rozhodli v závěru nastavení o své výhře. Lubomír si po zápase neproměněnou šanci hodně vyčítal, ale nikdo mu to nemá za zlé. Šanci neproměnil každý z nás. Prohra v totálním závěru po kvalitním defenzivním výkonu a takticky dobře zahraném zápase bolí, ale takových zápasů zažijeme ještě určitě hodně.

Teď se musíme dát dohromady na semifinále poháru ve Vysoké a domácí zápas se Zálezlicemi, aby nás bylo na obě utkání dost.
Ondřej Eisner, trenér B týmu

Reklama