| |

Muži B: Kostelec – Libiš 5:0

Béčko prohrálo v rámci 22. kola mělnického okresního přeboru na hřišti vedoucího celku soutěže Kostelce 0:5.

V sestavě oproti předchozím zápasům chyběl Radek Havlíček, jehož vyřadila nemoc. Do zápasu také nezasáhl Martin Šandor, který poněkolikáté bez omluvy jen za tento kalendářní rok na utkání vůbec nedorazil. Na poslední chvíli jsme tak museli dělat změny v sestavě.

Naopak poprvé od loňského října do zápasu zasáhl Peter Chorvát, který se v domácím podzimním zápase s Kostelcem zranil a od té doby jej zranění do hry nepustilo.

Domácí se ujali vedení ve 28. minutě, kdy se u brankové čáry na pravé straně hřiště protáhl kolem obránce Marek Holubář, jenž následně prudkou pohotovou střelou poslal míč pod břevno. Ten samý hráč se prosadil podruhé v zápase o deset minut později, kdy byl v pokutovém území špatně obsazený a hlavou po centru z přímého kopu poslal míč do sítě.

Libiš v prvním poločase měla tři čtyři protiútoky, které ale ke skórování nevedly, jen jeden z nich se podařilo zakončit, ale střela Patrik Icika skončila metr vedle tyče.

V druhém poločase se domácím podařilo vstřelit tři góly během sedmi minut v rozmezí od 66. do 73. minuty a proti libišskému týmu vyhráli zaslouženě 5:0.

„Zápas byl v režii domácího týmu, kterému jsme to navíc usnadnili tím, že jsme na zápas přijeli s jedním náhradníkem, a navíc jsme za celé utkání nedokázali pochopit jedinou věc, kterou domácí praktikovali od začátku do konce – dvě tři přihrávky vzadu a nákop na nabíhajícího hráče. I kdyby se hrálo tři hodiny, tak nás to stejně bude přelétávat a budeme koukat s otevřenou pusou. Kostelec vyhrál zaslouženě, my jsme se na víc, než na bránění nezmohli. Jediným pozitivem je návrat Petera Chorváta po více než půlročním zranění. Až na jeden nebo dva ostřejší zákroky se zápas jinak odehrál v klidu, za což patří dík i rozhodčím.“

Ondřej Eisner, trenér

SportFotbal Okresní přebor – 22. kolo

SK Labský Kostelec – TJ Sokol Libiš 5:0 (2:0)

Branky: 28. a 38. Holubář, 66. Novák, 71. Schreiber, 73. Dvořák. ŽK: Kubíček, Plaček. Diváci: 100. Rozhodčí: Eder – Demeter, Toráč.

Libiš: Škrna J. – Tůma, Havlík, Brdlík, Machka – Plaček, Icik, Eisner, Kubíček, Kašpárek – Kletečka (67. Chorvát).