| |

Muži B: Libiš – Byšice 0:2

Libišské B mužstvo odehrálo poslední podzimní domácí utkání v rámci okresního přeboru. Proti Byšicím nedokázalo proměnit žádnou z šancí a po dvou proměněných penaltách soupeři podlehlo 0:2.

Oproti předchozímu zápasu na Vysoké bylo k dispozici více hráčů, do sestavy se navíc vrátil po měsíční absenci Radek Havlíček, který nastoupil na pozici stopera. V sestavě byla také, pro domácí zápasy, tradičně trojice mladíků z A týmu Plaček, Pospíšil a Vondra. Bohužel, první jmenovaný musel kvůli zranění střídat po dvaceti minutách, druhý o poločase.

Hosté z Byšic, kteří se vrátili do okresní soutěže po dlouhých letech z B třídy, byli od úvodu aktivnějším mužstvem, ale na šance bylo utkání v podstatě vyrovnané. Hosté měli v prvním poločase čtyři šance, ale všechny pochytal David Chládek. Libišské mužstvo své tři šance také neproměnilo. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Několik šancí měl hostující Gabčo. V libišském dresu neproměnil své šance Pospíšil či Vondra, který šel sám na brankáře, ale neuspěl.

Druhý poločas vypadal velmi podobně a obě mužstva své příležitosti zahazovala. Ale hosté nakonec získali plný počet bodů díky dvěma proměněným penaltám, které si vzal na starost zkušený Josef Gabčo a oba pokusy v 55. a 82. minutě proměnil. Ještě před druhou penaltou mohl vyrovnat Martin Šandor, ale sám před brankou poslal míč zbrkle hodně mimo. Ani další příležitosti se nepodařilo zužitkovat.

Béčko tak zůstává na desátém místě. V posledním podzimním utkání hraje v neděli 12. listopadu od 14:00 na hřišti béčka Pšovky, které je o tři body za naším mužstvem.

„V prvním poločase to bylo na šance 3:4 ve prospěch Byšic, ale skóre nerozhodné. V druhém poločase prakticky totéž, ale hostům jsme darovali dvě penalty, které proměnili. Byl to svižný a důrazný zápas, i přes pár hádek, které k fotbalu v emocích patří, zároveň férový. Vyzdvihl bych výkon obou brankářů, kteří zlikvidovali samostatné nájezdy a ustáli i další šance. Bohužel, pokud nejsme schopni proměnit jedinou z pěti šesti šancí za zápas, když z toho čtyřikrát jsme sami před brankou, nemůžeme pomýšlet na výhru. Přál jsem si zakončit podzim doma vítězně i pro Lukáše Svobodu, pro kterého to byl poslední zápas v našem dresu, ale bohužel nám to nestřílí. Soupeři gratulujeme k vítězství.“