Muži B: Libiš – Lobkovice 3:2 (2:1)

Branky: 17.min. Šobr, 40.min. Křtěn, 90.min. Eisner

Sestava: Kaul – Novák – Ryšlavý J., Buzek, Chorvát – Pospíšil, Eisner, Novotný, Bubeníček – Šobr, Křtěn.

Střídali: ve 34.min. Žák za Pospíšila (zranění), v 61.min. Mündl za Bubeníčka, v 66.min. Pilař za Křtěna, v 79.min. Havlík za Šobra a v 83.min. Brynda za Novotného.

Dnes jsem chtěl od začátku, aby kluci na soupeře hned zatlačili a dali jsme rychlou branku. Moc se nám nedařilo, Lobkovice hrály velmi dobře a všechny míče, co směřovaly dopředu, se nám hned vracely zpět a s tím jsme se nemohli srovnat. Až po jedné akci, kdy byl nedovoleně zastaven Křtěn, jsme kopali standardku, kterou proměnil Šobr v 17.min., vedli jsme 1:0. Jenže o 6.minut později bylo srovnáno, kdy z poloviny hřiště kopal Hynek míč do vápna a náš brankář si zakřičel, Novák míč pustil a odraz od země překvapil všechny i brankáře Kaula a míč ho přeskočil a bylo srovnáno.Trápili jsme se v přihrávkách, hosté velmi dobře bránili a v útoku si vytvořili pár dobrých šancí, ale neproměnili je. Ve 40.min. si na půlce vzal míč Křtěn a prošel až do vápna, kde obhodil hostujícího brankáře a vedli jsme 2:1., tak skončil i poločas. Samozřejmě v kabině byla bouřka, ale ve druhé půli to nebylo nic platné, hráli jsme pořád zbytečně až křečovitě, přitom jsem klukům říkal, že můžeme hrát v klidu bez nervů, že si poslední kola můžeme užít a zahrát fotbal. Hosté pokračovali i ve druhé půli svým typickým fotbalem, dobře nás napadali, vytvořili si šance stejně jako my a jejich snaha vyústila ve vyrovnávací branku v 75.min. Hrál se svižný fotbal, ale spoustou nepřesností na obou stranách. Posledních deset minut jsme si vytvořili spoustu šancí, ale žádnou jsme neproměnili. Když už jsem přemýšlel, kdo půjde na penalty, tak přišel nejhezčí moment zápasu. Chorvát poslal krásný míč na Žáka, ten prošel z levé strany do vápna a zpětnou přihrávkou našel našeho kapitána Eisnera a ten se nemýlil a urval v derby 3 body pro nás. Dnes vybrat nejlepšího hráče není jednoduchý, protože se musíme nad sebou zamyslet, poslední 3 možná 4 kola hrajeme velmi nezodpovědně, ale i přesto se mně nejvíc líbil náš krajní obránce Chorvát. Jinak musím poděkovat klukům z dorostu a z áčka, že nás doplnili. Spokojenost samozřejmě je se 3 body, derby nebylo vůbec jednoduché. Teď zajíždíme do Dolních Beřkovic a musíme se velmi dobře na to připravit, protože venku se nám vůbec nedaří, a když to ještě sečtu, jakou máme formu, no snad se zvedneme, měli by se do sestavy vrátit hráči z výletů, tak to snad bude lepšíB-). Trenér Urbanec