| |

Muži B: Libiš – Mšeno 2:3

Libišské B mužstvo zahájilo nový ročník SportFotbal Okresního přeboru domácí prohrou se Mšenem, které dokázalo v samém závěru utkání otočit skóre a získat plný bodový zisk.

První zápas nové sezóny nemohl začít jinak než pozdním startem samotného utkání, když se na zápas nedostavil delegovaný hlavní sudí, který byl toho času na dovolené.

Přítomní diváci také po pár desítkách vteřin mohli vidět i odpískanou penaltu ve prospěch hostujícího mužstva, když, jak se nyní moderně říká, „soft“ zákrok byl podle náhradního hlavního rozhodčího jasná penalta. Tu proměnil hostující Ondřej Kolumpek a pro naše mužstvo začalo dohánění nepříznivého stavu.

Po řadě nepřesných akcí i zakončení jsme nakonec dostali také možnost zahrávat penaltu. Tu si vzal na starost Filip Mündl, ale jeho pokus hostující brankář Miler vyrazil. Naštěstí pro naše mužstvo nejrychleji zareagoval Ondra Havlík a pohotové míč poslal křižnou střelou do sítě a vyrovnal na 1:1. Tímto výsledkem také skončil první poločas.

V úmorném vedru musel už po prvním poločase vystřídat Mündl, po více než hodině hry nemohl pokračovat ani Radek Havlíček.

Vyrovnané utkání nakonec směřovalo k dobrému konci pro naše mužstvo, když devět minut před koncem se po rychlé kombinaci ve středu hřiště dostal za vápnem ke střele střídající Martin Šandor a jeho skákavá střela brankářovi přeskočila ruce a míč skončil v síti.

Nadějné skóre a bodový zisk ale naše mladé mužstvo nedotáhlo do konce. Nejprve totiž vyrovnal v 90. minutě Martin Veselý a ve čtvrté minutě nastavení ten samý hráč připravil po autovém vhazování gólovou situaci pro Jana Stejskala, který strhl vítězství přesnou střelou na stranu hostů.

V druhém soutěžním utkání nové sezóny hrajeme v sobotu 26. srpna od 14:00 na hřišti Dolních Beřkovic.


„Doufal jsem v tříbodový start, ale nakonec jsme hřiště opouštěli zklamaní. S ohledem na vyrovnaný průběh zápasu, kdy ani jedno z mužstev nemělo velké množství šancí, by utkání možná slušela remíza. Dokázali jsme sice nepříznivý stav otočit, ale i vinou nezkušenosti jsme si nechali zbytečně vzít v samém závěru výhru dvěma rychlými góly. Říkal jsem to už minulou sezonu, spoustu zápasů jsme mohli dohrát s lepším koncem v případě, že bychom byli trochu zkušenější tým. Ale na začátku nové sezony je to ještě větší extrém. Věkový průměr týmu včetně všech střídajících hráčů byl dvaadvacet let. Kdybych odečetl sebe jako jediného hodně přes třicet, tak to bude ještě o rok méně. Pro všechny kluky jsou to zkušenosti do budoucna, ale je jisté, že nás všechny čeká z tohoto pohledu těžká sezóna. V dalším kole se pokusíme napravit domácí zaváhání v Dolních Beřkovicích, na které se nám dlouhodobě nedaří. Ale někdy to zlomit musíme.“

Ondřej Eisner

SportFotbal Okresní přebor – 1. kolo

TJ Sokol Libiš „B“ – SK Mšeno 2:3 (1:1)

Branky: 35. Havlík, 81. Šandor – 3. Kolumpek z pen., 90. Veselý, 90.+4 Stejskal. Diváci: 60.

Libiš: Škrna J. – Mündl F. (46. Málek), Eisner, Brdlík – Svoboda, Nejezchleba, Havlíček (65. Kašpárek), Plaček – Havlík – Kletečka (58. Šandor), Kubíček (84. Tůma).