|

Muži B: Libiš – Vojkovice 5:2

V rámci jedenáctého kola jsme doma přivítali Vojkovice, které v dosavadním průběhu sezóny získaly jeden bod a přijeli k nám v pozici posledního týmu Okresního přeboru. My jsme se naopak po čtyřech výhrách v řadě posunuli v tabulce do horní poloviny a chtěli jsme poslední výsledky potvrdit pátou výhrou v řadě. A to se povedlo.

Úvodních pětatřicet minut zápasu bylo jasně pod naší kontrolou, hráli jsme aktivně, měli jsme hodně akcí po stranách a postupně jsme se také dostali do pohodlného vedení. Skóre zápasu otevřel Zdislav Ciolek, když výkop od branky šikovně prodloužil Jan Čepec a Denis Faigl našel Ciolka pěknou přihrávkou mezi obránci a naše nejčastější podzimní posila z A týmu se střelou podél brankáře nemýlila.

Na rozdíl dvou branek zvýšil stoper David Bušínský, který minulý zápas vynechal a nakonec tentokrát zvládl necelou hodinu. Třetí trefu v zápase zapsal Andrii Tsopa a čtvrtou trefu krátce před přestávkou přidal Denis Faigl, jenž doklepl míč do sítě po výborné práci Ondry Havlíka, který nenechal doputovat míč za brankovou čáru a dokázal míč posunout i přes bránícího kapitána hostujícího týmu.

Závěr prvního poločasu ale nebyl dobrý, přestali jsme hrát, začali míč hodně „drbat“ a hosté se dostali do hry pár standardními situacemi. Podobně to pokračovalo i po změně stran. Hosté se navíc dostali díky chybám a nedorozumění v obraně k brance na 1:4 a krátce poté dostali výhodu penalty, kterou proměnili a bylo to rázem 4:2.

Necelých dvacet minut před koncem se ještě po rychle rozehraném rohovém kopu a centru kapitána Lukáše Svobody prosadil hlavou Jan Čepec a stanovil skóre na konečných 5:2. Zaznamenali jsme tak pátou výhru v řadě a posunuli jsme se na čtvrté místo v tabulce se ziskem 18 bodů. Po úvodní výhře a následných pěti prohrách v řadě je to fantastické zlepšení a progres.

Za zmínku určitě stojí i to, že téměř celý druhý poločas odehrál na pozici stopera patnáctiletý dorostenec Pavel Labounek, který nahradil zmíněného Davida Bušínského a připsal si premiéru v dresu béčka. A „Labi“ to zvládl výborně. Kromě něj odehrál druhý poločas také dorostenec Vojtěch Plaček a v závěru naskočili i Tomáš Horký a Daniel Šoul.

Během zápasu jsme neproměnili řadu dalších šancí a skóre mohlo být výraznější z naší strany, ale potvrdilo se to, co jsem si myslel před zápasem. Vojkovice jsou sice poslední, ale byl to pro nás náročnější zápas, než minulý týden v Tišicích. Příští týden v rámci předposledního podzimního hracího kola jedeme do Dolních Beřkovic, kde hrajeme v sobotu 5. listopadu od 11 hodin. Tam se určitě v šancích leknout brankáře nesmíme…

Ondřej Eisner

Okresní přebor Mělník – 11. kolo:

TJ Sokol Libiš B – SK Vojkovice 5:2 (4:0)

Branky: 9. Ciolek Zdislav, 16. Bušínský David, 26. Tsopa Andrii, 39. Faigl Denis, 71. Čepec Jan – 53. Matějík Jakub, 62. Matějík Jakub (pen.). ŽK: Plaček – Matějík. Rozhodčí: Horáček Miroslav – Hájek Jaroslav, Demeter Martin (nahrazen laikem). Diváci: 80.

Libiš: Chládek – Matějka, Bušínský (52. Labounek), Chorvát, Svoboda – Čepec, Nejezchleba (80. Brdlík), Tsopa (46. Plaček), Ciolek – Havlík (80. Horký) -Faigl (84. Šoul).