| |

Muži B: Libiš – Vysoká 5:2

Libišské béčko přidalo druhé vítězství za sebou a celkově třetí na jaře, když v sobotu porazilo v rámci 24. kola mělnického okresního přeboru druhý tým tabulky z Vysoké 5:2.

Hosté vstoupili do zápasu lépe a prvních zhruba deset dvanáct minut byli nebezpečnější a lépe kombinovali. Využili toho také k úvodní brance zápasu, když v 9. minutě napřáhl zpoza vápna Kettner, míč se odrazil od břevna a nikým neatakovaný Babovák doklepl míč do brány.

Poté ale naše mužstvo začalo hrát mnohem lépe. Vytvářeli jsme si šance, drželi jsme míč a i díky lepší komunikaci na hřišti se podařilo v 17. minutě vyrovnat na 1:1, když Patrik Icik z rohu vápna obloučkem z otočky přehodil brankáře.

O dalších pět minut později to bylo ještě veselejší pro libišské, když po postupné kombinaci dostal hodně prostoru i času připravit si stelu za vápnem Radek Havlíček a nádhernou střelou nedal brankáři šanci. Ve 36. minutě navíc Havlíček zatáhl míč po pravé straně až do vápna, připravil pod sebe Brdlíkovi, který zakončil tak nepřesně až si hostující hráč srazil míč do sítě a vedli jsme 3:1.

Jen v prvním poločase měl libišský tým další čtyři nebo pět šancí, ale zradila nás finální fáze, případně nepřesné zakončení. Do druhého poločasu vyběhl v dresu Vysoké i nejlepší střelec soutěže Josef Gabčo, který se okamžitě dostával do střeleckých pozic, ale branku netrefoval. Až v 65. minutě se k němu odrazil míč v pokutovém území a snížil na rozdíl jedné branky.

V 77. minutě se ale po přihrávce od Nejezchleby dostal do vápna Radek Havlíček díky skvělému prvnímu doteku a následně poslal míč podél brankáře do sítě. Za stavu 4:2 byl zápas na chvíli přerušen kvůli bouřce. Po restartu hry libišský tým kvalitně bránil a nakonec vstřelil v samém závěru ještě pátý gól po brejku Pavel Kubíček.

„Úkol pro zápas s Vysokou zněl jasně – pokusit se zastavit nejlepší útok soutěže. To se nakonec povedlo i díky tomu, že nejlepší střelec soutěže nastoupil až do druhého poločasu, ale především díky tomu, že jsme konečně mohli zase přejít na jiné rozestavení díky návratu dlouhodobě zraněných hráčů i poctivému a bojovnému výkonu. Po úvodních deseti, možná patnácti minutách, kdy byli hosté lepší a část našeho týmu si zvykala na pozměněné rozestavení, jsme převzali aktivitu, začali jsme si více věřit a dokázali jsme třemi góly otočit skóre. Navíc jsme mohli přidat ještě i další góly, ale řadu brejkových situací jsme vyřešili zbrkle, případně jsme nedokázali zakončit vůbec. V prvním poločase jsme ale hráli asi nejlepší fotbal za celé jaro a některé akce včetně přechodu od vlastní branky na pár doteků až k zakončení byly opravdu skvělé. Na začátku druhého poločasu byli opět hosté lepší, hlavně kvůli tomu, že my jsme polevili a nebránili jsme tak precizně jako v prvním poločase. Měli jsme i štěstí, protože za stavu 3:2 jsem vykopával míč z brankové čáry. Ale nepodělali jsme se z toho. Zápas potom definitivně zlomila naše čtvrtá branka i přerušení kvůli bouřce. Za obětavý a týmový výkon zaslouží pochvalu úplně všichni, ale vyzdvihnout určitě zaslouží David Bušínský, který zvládl návrat po dlouhém zranění naprosto skvěle. Jsou to pro nás nejen cenné body, ale také krásný důkaz, že i takto mladý tým dokáže porážet a přehrávat silné soupeře. Díky všem, kdo koukali na náš zápas místo na hokej.“

Ondřej Eisner, trenér

SportFotbal Okresní přebor – 24. kolo:

TJ Sokol Libiš – FK Vysoká 5:2 (3:1)

Branky: 22. a 77. Havlíček, 17. Icik, 36. Vodička vl., 90+8. Kubíček – 9. Babovák, 65. Gabčo. ŽK: Bušínský, Kletečka – Štolba. ČK: Štolba. Rozhodčí: Pixa – Toráč, Demeter. Diváci: 55.

Libiš: Chládek – Plaček (89. Kletečka), Brdlík, Chorvát, Bušínský, Kubíček – Nejezchleba, Eisner, Havlíček – Icik (59. Tůma), Havlík.