|

Muži B: Mšeno – Libiš 2:2, 3:2 po penaltách

Pravděpodobně poprvé, maximálně podruhé, v tomto století došlo k situaci, že jsme s béčkem hráli zápas ve Mšeně a tamní hřiště bylo podmáčené. Je to asi stejně běžná situace, jako kdyby na oba tréninky našeho týmu během jednoho týdne přišlo deset a více lidí.

Zatímco my jsme prohráli v prvním kole v Dolních Beřkovicích vysoko 0:7, Mšeno podlehlo Všestudům 0:4. Následně jsme my porazili doma Všestudy a Mšeno uspělo ve Vraňanech, kde vyhrálo vysoko 6:0. Díky příznivému rozložení zápasů béčka a áčka (hrálo v neděli) jsme mohli opět nastoupit i s hráči A týmu, takže jsme se nemuseli do úvodního hvizdu klepat, jestli nás bude dost, nebo stříhat o to, kdo bude chytat. Do zápasu šli také dorostenci Matěj Mündl, Jan Čepec a Dominik Rezner, kteří měli již v nohách dopolední zápas za dorost.Zápas jako takový začal asi nejhůř, jak mohl. Pár vteřin po rozehrávce jsme na pravé straně zkazili rozehrávku, domácí útočník při snaze doběhnout průnikovou přihrávku uklouzl a v téměř plné rychlosti nezaviněně trefil našeho brankáře Davida Macheje do hrudníku. Ale naštěstí mohl pokračovat v zápase, i když to zpočátku vypadalo spíš na okamžité střídání.

Oba týmy chtěly hrát fotbal a nechtěly to jen bouchat za každou cenu dopředu, aspoň podle úvodních minut to tak vypadalo. Ale i kvůli nejistotě způsobené těžkým terénem, se to nakonec stejně zvrhlo v nakopávanou a někteří z nás na hřišti mají ještě teď dva dny po zápase zablokovanou krční páteř a hledají letící míč nad hlavou. Ale snaha byla, od obou týmů, ale v podstatě všichni hráči na hřišti jsme byli po celý zápas nepřesní, zaháněli jsme se a chvílemi se na to nedalo moc koukat.

Po necelé čtvrt hodině hry se nám podařilo dát první gól. S „Nikem“ jsme rozehráli rychle roh nakrátko, přetažený centr na zadní tyči trefil hlavou Honza Vetešník a rozhodčí následně uznali branku s tím, že míč již přešel brankovou čáru dříve, než obránce stihl míč odkopnout. Jestřábí oko pana pomezního Jana Melicha zafungovalo lépe než oči hlavního sudího, který by to od půlkruhu zřejmě nepostřehl.

Vedli jsme ale jen pět minut. Poté měli domácí přímý kop z jejich pravé strany, náš brankář centr pouze vyrazil a domácí hráč dorazil míč do branky. Po půl hodině hry se podařilo domácím skóre otočit s naším přispěním, když na prudký centr z pravé strany sice brankář Machej dosáhl, ale míč netrefil, podjel mu pod tělem a po odrazu od Matěj Mündla skončil míč v brance. Pár náznaků jsme ještě měli, skoro se nám podařilo dát znovu gól po rohu nakrátko, pak ještě Honza Vetešník hlavičkoval i po trestňáku, znovu od zadní tyče, ale netrefil. Střela Martina Terentieva z hranice vápna skončila těsně vedle.Druhý poločas byl jedna velká bouchaná z obou stran. V zápise o utkání se uvádí, že zápas sledovalo 60 diváků, ale řekl bych, že to minimálně třetina z nich určitě do konce nevydržela a v chladném počasí odešla dřív.

Za zmínku tak stojí hlavně závěr zápasu. Nejprve Vláďa Stibora v 79. minutě svou typickou prudkou střelou zpoza vápna vyrovnal na 2:2. Byli jsme rozhodně aktivnější a chtěli jsme vyhrát, domácí už neměli tolik sil a hlavně bránili.

Nakonec k vítěznému gólu byly blízko oba týmy shodně v 89. minutě. Nejprve po trestňáku domácích došlo k závaru před naší brankou a odkopem na poslední chvíli Peter Chorvát zachránil situaci. Následně se do protiútoku dostal Vladimír Stibora, který prošel přes půlku hřiště až do vápna soupeře. Bohužel pro nás ale na jeho prudkou přihrávku skrz malé vápno Honza Vetešník nedosáhl a v pádu nedokázal míč do prázdné branky dotlačit.

Penalty po závěrečném hvizdu vyšly jasně pro domácí. Hned první dvě jsme nedali, domácí naopak dali. Pak David Machej chytil, ale my jsme nedali třetí ze čtyř a byl konec zápasu. Penaltu z našeho týmu proměnil pouze Lukáš Svoboda.

Domácí tak získali dva body. V tomto složení a v této sestavě jsme určitě měli na víc než jen bod za remízu, ale něco tomu chybělo. Tak třeba příště v Kostelci…


16. kolo Okresního přeboru Mělník

SK Mšeno – TJ Sokol Libiš „B“ 2:2 (2:1), 3:2 po penaltách

Branky: 19. Dohnalík Michal, 32. Mündl Matěj (vl.) – 14. Vetešník Jan, 79. Stibora Vladimír. ŽK: Dvorný, Kolumpek O. – Khornauli, Terentiev. Rozhodčí: Eder Oldřich – Stibůrek Petr, Melich Jan. Diváci: 60.

Mšeno: Miler – Zajíc L. (69. Novák), Zajíc M., Hanuš (80. Stejskal), Dvorný, Zabilanský, Dohnalík, Guttenberg ml., Kolumpek R., Kolumpek O., Šledr.

Libiš: Machej – Hádek (46. Čepec), Chorvát, Mündl M., Khornauli – Svoboda, Eisner, Terentiev, Brdlík (46. Rezner) – Stibora – Vetešník.


Napsal Ondřej Eisner