|

Muži B: Na úvod jara remíza s Velkým Borkem

Jarní část mělnického Okresního přeboru odstartovala poslední březnový víkend. Libišské béčko hostilo na domácím hřišti v tabulce třetí Velký Borek, který měl před zápasem o čtyři body více. A tento rozdíl zůstává stejný i po prvním jarním kole, jelikož zápas 15. kola skončil v Libiši bezbrankovou remízou.

Oba týmy se musely v zápase obejít bez několika hráčů, kteří by za normálních okolností nastoupili v základních sestavách. Na straně našeho béčka jsme museli oželit účast Davida Bušínského (dlouhodobé zranění) Petera Chorváta, Filipa Mündla, Ladislava Matějky nebo Filipa Nejezchleby. V celkovém součtu chybělo našemu mužstvu osm hráčů z celkových osmnácti lidí v mužstvu.

Pro toto utkání jsme se rozhodli nevyužít ani kluky z dorostu, kteří měli před sebou nedělní zápas na hřišti Dobrovice. Po dohodě se staronovým trenérem A týmu Lubošem Urbanem za béčko nastoupili čtyři hráči A týmu – Martin Elysberg, Zdislav Ciolek, Matyas Mlejnek a Jan Vetešník, kteří za A mužstvo nenastupovali v poslední době na delší časový úsek. V případě Honzy Vetešníka i vinou zranění, takže to pro něj byla i možnost, jak nabrat nějaké minuty.

Hru obou týmů hodně ovlivňoval silný vítr, ale i tak si oba týmy dokázaly vypracovat několik slibných příležitostí. Na obou stranách ovšem skvěle zachytali oba brankáři – David Chládek a Lukáš Procházka. Náš David Chládek chytil v každém poločase po jedné velké šanci, kdy na něj soupeřův hráč postupoval sám.

Hostující gólman zase vychytal šanci Honzy Vetešníka, který byl před ním také sám, ale zasáhl výborně i proti několika tvrdým střelám zpoza vápna. V prvním poločase mu také pomohlo břevno, kam se míč snesl po střele Honzy Čepce i díky větru.

Druhý poločas byl hodně vyrovnaný, pro řadu hráčů to bylo náročné i fyzicky, o čemž svědčí i to, že Patrik Brdlík musel střídat kvůli křečím. Závěr zápasu ovlivnily dvě situace. Nejprve musel být zápas přerušen asi na pět minut kvůli rychlé dešťovo-kroupové přeháňce.

Po ní se zápas dohrával, náš tým dokonce vstřelil gól a mohli jsme se radovat, když po přihrávce Lukáše Svobody poslal do prázdné branky míč Honza Čepec, ale hlavní sudí nakonec po konzultaci s pomezním gól odvolal kvůli faulu, který měl předcházet přihrávce před branku. Zápas tak nakonec skončil remízou 0:0.

Ačkoliv jsme prakticky celou zimní přípravu absolvovali v dobrém počtu, tak na první jarní zápas jsem skládal mužstvo na poslední chvíli. Absencí ze zdravotních, pracovních či jiných důvodů bylo mnoho. A to jak přímo z našich vlastních řad, tak i někteří kluci z A týmu nemohli nastoupit, aby se rozehráli. Nakonec po dohodě s trenérem Urbanem šli hrát čtyři, z toho dva pouze na část zápasu i s ohledem na zdravotní stav.

Proti Borku to byl typický vyrovnaný zápas a rozhodnout ho mohla klidně jen jedna chyba. Stejně jako na podzim. K chybám došlo na obou stranách, oba týmy si vypracovaly zajímavé šance, ale proti byli oba výborní brankáři nebo tyčka a břevno. Pokud by se vyhlašoval nejlepší hráč zápasu, tak by to tentokrát museli dostat oba brankáři, kteří oba chytili minimálně tři šance. Náš David navíc odchytal celý zápas i s obnoveným zraněním prstu. Za mě jednoznačně hráč zápasu v našem týmu.

Možná za to mohla ještě jarní nerozehranost, možná absence na obou stranách, ale zápasu chyběla trochu větší přesnost a klid. Bylo to všechno hodně na náhodu a ve hře bylo strašně moc nepřesností. S ohledem na průběh a šance je remíza spravedlivá. A i když doma strašně nerad ztrácím body, tak ten jeden za remízu tentokrát považuji za cenný zisk.
Ondřej Eisner, (hrající) trenér B týmu

Okresní přebor Sportfotbal – 15. kolo

TJ Sokol Libiš „B“ – SK Slavia Velký Borek 0:0

ŽK: Elysberg, Tvrdý – Jindřich. Rozhodčí: Pixa Josef – Šmíd Josef, Schneider Filip. Diváci: 75.

Libiš: Chládek – Svoboda, Eisner, Mošna – Ciolek, Elysberg, Brdlík (76. Kletečka), Mlejnek (56. Buzek) – Havlík – Čepec, Vetešník (56. Tvrdý).