| |

Muži B: Na úvod Poháru OFS Mělník výhra nad Kralupy

Libišské B mužstvo zahájilo první březnovou neděli nový ročník Poháru OFS Mělník. Na hřišti ve Vehlovicích porazilo béčko FK Kralupy 3:1.

Tři ze čtyř branek padly hned v prvních minutách zápasu. Nejprve se prosadili hráči Kralup, když se dostali k míči na středu hřiště, Myroslav Tsoka se následně dostal až před brankáře Chládka a přesnou střelou otevřel skóre zápasu. V podstatě vzápětí ale bylo srovnáno, když se ve vápně soupeře nejlépe zorientoval Karel Munzar a prudkou střelou srovnal.

A v jedenácté minutě se podařilo libišským skóre otočit, když se prosadil „nejokopávanější“ hráč zápasu Radek Havlíček. I v dalším průběhu prvního poločasu jsme měli více šancí, byli jsme mnohem lepší v držení míče i v kombinacích, ale skóre se podařilo navýšit až ve 39. minutě.

Nejprve po průnikové přihrávce postupoval na brankáře Radek Havlíček, jenž po kličce brankáři zaškobrtnul o vracejícího se obránce a nestihl tak zakončit. Vojtěch Plaček ale z pozice pravého obránce doběhl až do vápna soupeře a za to, že „nefandil“ z půlky byl odměněn gólem na 3:1, když poslal míč do prázdné brány.

V druhém poločase už další gól nepadl. Soupeř měl několik solidních protiútoků, které se nám ale podařilo zastavit za cenu odkopu, případně jsme ubránili následné standardní situace. Sami jsme své šance neproměňovali, většina střel končila mimo branku, ale pochvalu zaslouží i kralupský brankář, který se několikrát vyznamenal výbornými zákroky.

Za zmínku určitě stojí i šance, kdy chytil míč na brankové čáře poté, co si náš hráč „chytil“ vlastní střelu tím, že se trefil do druhé nohy. Tato situace je k vidění ve videu od Stanislava Beneše níže.

V dalším utkání hrajeme v sobotu 9. března od 15:30 v Dřínově proti Kly „B“.

„Pro nás jednoznačně fajn příprava před jarem. A po minulé vysoké prohře s Lobkovicemi taky i povzbuzení. U některých akcí je fakt radost dívat se na kluky, jak si věří a dokážou hrát jednoduchý a přímočarý fotbal. První poločas byl určitě kvalitnější s lepším pohybem a větší chutí do hry. V druhém poločase opadalo tempo i kvality hry. Branek jsme mohli dát určitě mnohem víc, ale soupeřův brankář chytal výborně. Poděkování zaslouží i zástupci Vehlovic, kteří k zápasu propůjčili hřiště a výborně jej připravili.“

Ondřej Eisner

Pohár OFS Mělník – 1. kolo

TJ Sokol Libiš „B“ – FK Kralupy 1901 „B“ 3:1 (3:1)

Branky: 6. Munzar, 11. Havlíček, 39. Plaček – 5. Tsoka. Rozhodčí: Pixa Josef – Hájek Jaroslav, Hartig Libor.

Libiš: Chládek (46. Škrna J.) – Plaček, Eisner, Pilař, Kubíček – Kašpárek (Tůma), Nejezchleba, Havlíček, Munzar (Brdlík), Kletečka – Havlík.

(17. 3. 2024, 14:30, Vehlovice)

Zápasy ve skupině se hrají během prvních tří březnových víkendů. Přesné termíny, časy a místa jsou případně dostupné na OFS Mělník, fotbal.cz nebo v informačním systému FAČR. Semifinále, do kterého postoupí vítězové skupin, je na programu o sváteční středu 1. května. Finále o dva týdny později.